DSC_2787-4

monikaT83

O mnie:

Jestem mamą dwóch dziewczynek. I to dla nich i dla męża gotuję najczęściej. Zawodowo związana jestem z sektorem bankowym ale od dziecka uwielbiałam gotować a od roku także piec, dlatego też siostra męża żartuje ze mnie,że nie odpowiednie studia sobie wybrałam. I może coś w tym jest:). Moja kuchnia jest raczej tradycyjna, z małymi nutkami eksperymentów. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą poznać mnie i moją kuchnię bliżej:)

Liczba punktów za aktywność
1322
Liczba obserwujących
37

Wyślij wiadomość
Zupa cebulowa na prawie francuski sposób
Użytkownik monikaT83 w dniu 09.01.2019 21:52 opublikował przepis :

Zupa cebulowa na prawie francuski sposób

Pomysł na zupę znalazłam w książce Kuchnia Polska wydanie z 1984 roku... Poczyniłam w nim tylko nieznaczne modyfikacje i efekt wyszedł naprawdę pyszny. Do tego zupę w przygotowuje się dosłownie w 30 minut, więc nim się zastanawicie jaką pizzę zamówić,nim ją dowiozą Wy już delektujecie się gorącą zupą :). Serdecznie zapraszam!:)

Serniczek na zimno z niespodzianką na zwariowany spodzie
Użytkownik monikaT83 w dniu 09.01.2019 21:24 opublikował przepis :

Serniczek na zimno z niespodzianką na zwariowany spodzie

To taki przepis z gatunku porządkowych. Gdy wszystkie po trochę zostanie, nikt nie ma ochoty dojeść a żal wyrzucać. Wtedy można przerobić i stworzyć, pyszny i efektowny deser chociaż z prostych składników. Mam nadzieję,że Was zaciekawiłam. Zapraszam:)

Sernikowo- śmietanowa fantazja z mandarynką na blacie z samych białek
Użytkownik monikaT83 w dniu 19.12.2018 22:48 opublikował przepis :

Sernikowo- śmietanowa fantazja z mandarynką na blacie z samych białek

. Przy tym cieście najwięcej pracy trzeba " użyć" przy przygotowaniu ciasta białkowego. Reszta praktycznie robi się sama. A potem ciut cierpliwości, no może ciut więcej niż ciut,bo galaretka jednak potrzebuje czasu na stężenie. A potem już tylko nic tylko się rozkoszować.

Herbatnikowiec z budyniem sezamkowym i sernikiem kawowym
Użytkownik monikaT83 w dniu 19.12.2018 22:42 opublikował przepis :

Herbatnikowiec z budyniem sezamkowym i sernikiem kawowym

Najlepsze ciasto bez pieczenia jakie zrobiłam. Kilka kawałków ciasta "wydałam" ( jak zwykle zresztą) i wszystkie obdarowane osoby koniecznie chcą przepis, więc chyba o czymś to świadczy. Mam nadzieję,że i Wy go przetestujecie:) idealne nie tylko na święta.