Przystawki

Przystawki są daniami podawanymi przed głównym daniem. Mogą być przygotowywane różnie: na ciepło albo na zimno. Zalicza się do nich roladki, kanapeczki, krakersy, chipsy, koreczki, sałatki czy nadziewane warzywa. A to tylko niektóre przykłady z bogatej oferty przystawek, które doskonale urozmaicają i wzbogacają każdą uroczystość. Mogą to być również zupy krem, zapiekanki, szaszłyki, paszteciki, grzanki i wiele innych. Przystawki zwykle pojawiają się podczas imprez kulturalnych, np. bankietów, wernisaży albo festiwali. Często podaje się do nich różnego rodzaju napoje alkoholowe, jak też napoje bezalkoholowe.

Liczba przepisów: 12774

5 (189 ocen)

Opublikowany w Magazynie

Zdobywca nagrody

Galareta drobiowa z jajkiem i groszkiem

5 (189 ocen)

Opublikowany w Magazynie

Zdobywca nagrody

Galareta drobiowa z jajkiem i groszkiem

Kasia_S podana w formie babki będzie pyszną ozdobą stołu 24 godz.

4.97 (178 ocen)

Opublikowany w Magazynie

Zdobywca nagrody

Galareta wieprzowa - świnka

4.49 (159 ocen)

Opublikowany w Magazynie

Zdobywca nagrody

Schabowy przekładaniec

4.49 (159 ocen)

Opublikowany w Magazynie

Zdobywca nagrody

Schabowy przekładaniec

Kasia_S idealny na ciepło na obiad ale będzie również smakował na zimno na kanapki 1 godz. 30 min

5 (1 ocen)

Opublikowany w Magazynie
sushi

5 (1 ocen)

Opublikowany w Magazynie

Sushi ze śledziem

Anyzkowo Wyjątkowe sushi 30 min

4.66 (238 ocen)

Opublikowany w Magazynie

Zdobywca nagrody

Rolada marchewkowa

Pyszne przystawki

Perfekcyjne przystawki powinny być łatwe do skonsumowania – na jeden kęs, bez użycia jakichkolwiek sztućców. Oprócz tego idealne przystawki powinny wyróżniać się pożywnością i lekkością, aby goście po ich zjedzeniu z jednej strony nie odczuwali już głodu, z drugiej zaś – nie czuli się tak nasyceni jak po daniu głównym, np. obiedzie czy kolacji. Ponadto przystawki powinny przyciągać wzrok gości, winny być dla nich ciekawe, przyciągające wzrok, wyglądające atrakcyjnie, a jednocześnie nie kojarzące się z kolejnym standardowym posiłkiem.

Do pysznych przystawek zaliczamy zarówno filigranowe przekąski, jak też subtelne zakąski. Przystawki najczęściej są serwowane przed daniem głównym, aby podkręcić apetyt gości. Są niepozorne, ale jednak! – bez nich nie odbywa się żadna uroczystość, żadne przyjęcie, ani nawet spontaniczne spotkanie z przyjaciółmi.

Ciekawe pomysły na przystawki

Przystawki na imprezę stanowią nieodłączny element każdego spotkania towarzyskiego. Zazwyczaj są to przekąski do grilla, przystawki na Sylwestra, Andrzejki, urodziny czy inne święta oraz okazje. Przystawki imprezowe to najczęściej tzw. finger foods, czyli po prostu potrawy, które najprościej wziąć do ręki. Szybkie przystawki na imprezę często doprawiane są różnego rodzaju sosami, np. czosnkowym, pomidorowym, winegret czy jeszcze innym.

Kulinarny wybór przystawek jest niezwykle szeroki oraz zróżnicowany. Zaczyna się on od nieskomplikowanych koreczków, poprzez nadziewane papryki czy faszerowane pomidory, po wykwintne oraz gustownie podane smakołyki. Dzięki apetycznemu wyglądowi przystawek są one jeszcze chętniej wybierane przez gości danej imprezy. Warto się zatem nieco natrudzić, aby zaskoczyć zebranych niebanalnymi przystawkami. Z jednej strony mamy przystawki szybkie do przygotowania (np. rolada łososiowa), z drugiej zaś bardziej wymagające, wymagające większej ilości poświęconego czasu, przykładowo pizza czy pizzerinki. Z kolei najtańszymi przystawkami będą popularne niemal na każdej imprezie koreczki.

Jedną z przykładowych przystawek może być tortilla z łososiem. Jest to bodaj jeden z najpopularniejszych przepisów na sylwestra. Co decyduje o jej sukcesie? Łatwość przygotowania, a także wspaniały smak! Dobrze jest używać do niej serków o bardziej wyrazistych smakach, jak np. chrzanowy, cebulowy czy śmietankowy ze szczypiorkiem. Jeżeli wybierzemy zwyczajny puszysty serek śniadaniowy pozbawiony dodatków, to warto podkręcić smak przystawki, poprzez dodanie do środka roladki nieco siekanego szczypiorku.

Szybkie i smaczne przystawki

W czasie przygotowywania przystawek jedynym naszym ograniczeniem jest fantazja kulinarna. Do wykonywania przystawek możemy używać rozmaitych produktów, w tym owoców, warzyw, ryb oraz mięs. Do najpopularniejszych przystawek należą faszerowane jajka, wyśmienite pasztety, przepyszne kanapki, jak też pasty, sery oraz wszelkiego rodzaju babeczki.

Przystawki mają m.in. za zadanie zabić głód, a także zwyczajnie umilić czas gościom w czasie oczekiwania na główne danie. Przystawki mogą być nieskomplikowane i łatwe do przygotowania jak niewielkie przekąski wyłożone na deskach, galaretki czy faszerowane jajeczka. Jednak możemy również postawić na przystawki bardziej wymagające i pracochłonne, np. pizzerinki. Najistotniejsze, aby ten typ poczęstunku zachwycał wspaniałym wyglądem oraz wyśmienitym smakiem.

To może cię zainteresować