Spotkanie rodzinne

Spotkanie rodzinne jest okazją do tego, by zjeść razem posiłek przy wspólnym stole. Sprzyja to budowaniu więzi i korzystnie wpływa na relacje między członkami rodziny. Najczęściej spotkanie rodzinne pokrywa się z kalendarzem świątecznym oraz innymi okazjami, jak przykładowo imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze. Zależnie od charakteru uroczystości, możemy postawić na ciasta bądź przystawki, albo też zaplanować na spotkanie rodzinne cały obiad. Oczywiście inne wybory potraw będą występowały w wigilię, inne będą propozycje na śniadanie wielkanocne, a jeszcze inne na czyjeś imieniny. Wszystko należy dostosować do okazji oraz charakteru danej uroczystości. Jedzenie na spotkanie rodzinne powinno być smaczne, pożywne oraz zdrowe.

Liczba przepisów: 4173

Menu na spotkanie rodzinne

Menu na spotkanie rodzinne powinno być z jednej strony bogate, lecz nieprzesadzone. W końcu ważniejsza jest bliskość bliskich osób oraz możliwość spotkania się, niekiedy po latach, od tego, co będzie na talerzu. Z drugiej jednak strony wspólne jedzenie bardzo zbliża i nie bez powodu uważa się je za niezwykle ważne. Stąd tak istotne jest, aby wybór menu na spotkanie rodzinne nie był przypadkowy. Kierujmy się swoją intuicją, ale dla pewności zapytajmy kogoś zaufanego czy obeznanego, czy dane menu będzie właściwe do konkretnej okazji na spotkaniu rodzinnym.

Menu na spotkanie rodzinne to przede wszystkim: uroczysty obiad, najczęściej składający się z dwóch dań: zupy oraz drugiego dania; następnie sałatka na spotkanie rodzinne – coś lżejszego do schrupania po obiedzie; w dalszej kolejności przekąski, które pozwolą zaspokoić rozmaite kubki smakowe; a na koniec nie zapominajmy o cieście – postarajmy się, aby było naprawdę wyśmienite.

Obiad na spotkanie rodzinne

Obiad na spotkanie rodzinne powinien być uroczysty oraz sycący. Dobrym wyborem będzie tradycyjny rosół, a na drugie danie ziemniaki albo frytki ze smacznymi surówkami do wyboru, a do tego oczywiście mięso – najlepiej dać kilka możliwości wyboru, od wołowiny po drób. Dobrze jest też pomyśleć o popularnym ostatnio wegetarianizmie i na wszelki wypadek zaserwować również coś dla osób niejedzących mięsa. Mogą to być przykładowo kotleciki brokułowo-kalafiorowe z ziemniakami oraz mizerią. Wybór obiadów na spotkanie rodzinne jest szeroki i zróżnicowany, dlatego na pewno uda nam się wybrać taki, który będzie dobrze zgrywał się z charakterem danej uroczystości oraz gustem smakowym naszych gości – w końcu znamy naszą bliską rodzinę i wiemy, co jej najbardziej odpowiada w kwestii jedzenia i smaków.

Sałatka na spotkanie rodzinne

Sałatka na spotkanie rodzinne może być dowolna. Może to być sałatka gyros z kawałkami mięsa, warzywami oraz sosem gyros. Albo sałatka rybna z łososiem oraz warzywami. Dużym uznaniem cieszy się również tradycyjna, popularna sałatka z kurczakiem, która jest prosta w przygotowaniu, a smaczna oraz sycąca. Najważniejsze, aby goście byli zadowoleni. Potrawy na spotkanie rodzinne powinny odpowiadać gustom smakowym naszych bliskich. 

Przekąski na spotkanie rodzinne

Przekąski na spotkanie rodzinne to niezbędnik każdego przyjęcia czy uroczystości. Umilają one czas w oczekiwaniu na inne potrawy. Najczęściej są to potrawki nieskomplikowane, jak np. drobne przekąski wystawione na deskach, galaretki albo faszerowane jajka. Można jednak postawić też na przekąski bardziej wymagające i pracochłonne, jak mini burgery albo pizzerinki. Wiele zależy od naszych umiejętności kulinarnych, naszej kreatywności oraz chęci i motywacji. Najistotniejsze jest, żeby poczęstunek zachwycał wspaniałym smakiem oraz zachęcającym wyglądem.

Ciasto na spotkanie rodzinne

Ciasta na spotkanie rodzinne to wyłącznie kwestia naszego wyboru. Możemy postawić na tradycyjną babkę piaskową albo przygotować wymyślne ciasto z wieloma warstwami, składające się z wielu różnorodnych produktów. Polecamy przykładowo ciasto karmelowo-budyniowe na herbatnikach, które jest przepyszne i nie wymaga pieczenia. Przypadnie do gustu każdemu, kto preferuje proste oraz szybkie przepisy. Połączenie warstwy budyniowej z warstwami krówkową oraz śmietankową powodują, że takie ciasto zjawiskowo prezentuje się na talerzu i zachęca gości do spróbowania go.

Ciekawym pomysłem może być również ciasto czekoladowe z migdałami i gruszką, które stanowi wypiek idealny dla miłośników tradycyjnego murzynka. Gruszki do ciasta nie są krojone w kostkę, lecz pieczone w całości zanurzone w cieście. To sprawia, że takie ciasto bardzo efektownie się prezentuje.

To może cię zainteresować