jola4311

jolantagłówka

O mnie:

Mam na imię Jola. Lubię gotować dla mojej rodziny i bliskich. Poza tym relaksuję się przy pracach w ogrodzie i robótkach ręcznych, ale moim największym królestwem jest kuchnia.

Liczba punktów za aktywność
161
Liczba obserwujących
4

Wyślij wiadomość
Miodowe pierniczki
Użytkownik jolantagłówka w dniu 21.09.2014 13:23 opublikował przepis :

Miodowe pierniczki

Przepis na nie, przekazała mi dawno temu moja babcia.Piekę ja na każde święta, odpowiednio wcześniej, by zdążyły skruszeć i były jeszcze pyszniejsze. Dekorowanie upieczonych jużpierniczków możemy zlecić dzieciom - to wspaniała zabawa!

Siemieniotka (śląska zupa wigilijna)
Użytkownik jolantagłówka w dniu 16.09.2014 12:54 opublikował przepis :

Siemieniotka (śląska zupa wigilijna)

Przygotowywały ją moja mama i babcia. Na Śląsku przygotowuje się ją od lat - ile rodzin, tyle wersji tej zupy, u nas jadło ją się tak. Można ją przygotować dzień wcześniej i przechowywać w lodówce, a przed wieczerzą podgrzać.Doskonała także na zimno posypana cynamonem i płatkami migdałów.

Korzenne śledzie z bakaliami
Użytkownik jolantagłówka w dniu 12.09.2014 17:48 opublikował przepis :

Korzenne śledzie z bakaliami i rumem

Trud włożony w ich przygotowanie jest wart efektu końcowego. W podobny sposób śledzie przygotowywała moja mama. Ja jednak dodałam do nich trochę suszonych owoców i innych przypraw - tym sposobem odkryłam je na nowo. Nie może ich zabraknąć w czasie Bożego Narodzenia i w karnawale.

Piernik tradycyjny z kremem cytrynowym
Użytkownik jolantagłówka w dniu 12.09.2014 16:54 opublikował przepis :

Piernik tradycyjny z kremem cytrynowym

Ten piernik jest doskonałym dowodem na to, że połączenie tradycji i nowoczesności w kuchni się sprawdza. Postanowiłam urozmaicić przepis mojej Mamy na tradycyjny piernik dodatkiem lekkiego, rozpływającego się w ustach kremu cytrynowego. Obowiązkowa pozycja na świątecznym stole i nie tylko.

Sałatka tropikalna w melonie
Użytkownik jolantagłówka w dniu 18.08.2014 12:41 opublikował przepis :

Sałatka tropikalna w melonie

W upalne dni z powodzeniem zastąpi lody lub ciasto, zaś na rodzinnych uroczystościach i imprezach za znajomymi (np. w czasie karnawału) zrobi wrażenie na gościach. Sałatka doskonała, pełna witamin.