20171220_123517

in-humility

O mnie:

Odkąd zostałam żoną polubiłam "fifranie się" w kuchni. Gotowanie, pieczenie i każde bulgotanie w garnku to dla mnie frajda, do której podchodzę niestety z perfekcjonizmem... wiem wiem, to nie prowadzi do niczego dobrego :-) Mąż nazywa mnie "Moniką z Przyjaciół", bo wie jak bardzo staram się zadbać o każdy szczegół :-) Dlaczego gotuję? Ponieważ robiła to moja MISTRZYNI KUCHNI - Julia Child. To od niej uczę się czerpać radość z gotowania i od niej uczę się kunsztu kulinarnego. Każde moje danie dedykuje właśnie Julii Child... i mojemu Mężowi! Bon appetit!

Liczba punktów za aktywność
91
Liczba obserwujących
2

Wyślij wiadomość
Sałatka z jarmużem
Użytkownik in-humility w dniu 11.08.2017 17:42 opublikował przepis :

Kolorowa sałatka z jarmużem

Sałatka ta jest moim pierwszym zetknięciem się z jarmużem. Warzywo zainteresowało mnie swoim zapachem i postanowiłam wypróbować jego smak. Muszę stwierdzić, że z odpowiednio dobranymi dodatkami jest wręcz wyśmienite. Jarmuż jest doskonałym źródłem zdrowych tłuszczów omega-3 i omega-6. To one regulują krzepliwość krwi, budują błony komórkowe w mózgu, chronią przed chorobami serca i udarem mózgu. Tak więc smacznego i... na zdrowie! :-)

Koktajl owocowy
Użytkownik in-humility w dniu 11.08.2017 13:51 opublikował przepis :

Koktajl owocowy

To najprostszy sposób wykonania koktajlu jaki kiedykolwiek widziałam. Do koktajlu dodaję owoce, które wyrosły mi w ogrodzie: maliny, borówki, śliwki, agrest, porzeczki, brzoskwinie, jeżyny, jabłka. Ale nie ma problemu z dodaniem również arbuza, gruszki... moja zasada brzmi: im więcej, tym lepiej, smaczniej i zdrowiej. Dla mnie jest to idealny sposób na ochłodzenie. Uwielbiam siedzieć w ogrodzie ze szklanką świeżego koktajlu. Robię go codziennie.

Smażony filet z miruny
Użytkownik in-humility w dniu 08.08.2017 15:02 opublikował przepis :

Smażony filet z miruny

Bardzo smaczna ryba, a ten sposób wykonania gwarantuje chrupiącą skórkę. Doskonale smakuje na ciepło i na zimno. Świetnie komponuje się z ziemniakami (na obiad) i dodatkiem ulubionego warzywa, albo z chlebem (na kolacje). Ja proponuje sposób wykonania, od Was zależy jak ją podacie :-) Smacznego.