IMGP5924-4c

mariwanna

O mnie:

Gotowanie to niekończąca się przygoda w kuchni:) lubię eksperymentować, poznawać nowe smaki.Każda nowa potrawa jest dla mnie wyzwaniem, dokładam wszystkich sił, by efekt nie zawiódł. Przy serwowaniu potraw trzymam się zasady, że jedzenie powinno cieszyć oczy i podniebienie. Wolę dania z przewagą warzyw i owoców.

Liczba punktów za aktywność
334
Liczba obserwujących
8

Wyślij wiadomość
Muesli dra Birchera
Użytkownik mariwanna w dniu 27.02.2018 13:56 opublikował przepis :

Muesli dra Birchera

klasyczne muesli dra Birchera. Ten szwajcarski lekarz-dietetyk prowadził w Zurichu klinikę, w której swoim podopiecznym zalecał stworzoną przez siebie zdrową dietę. Dominowały w niej świeże warzywa, płatki, ziarna, owoce. Jego słynne muesli to moczone przez kilka godzin płatki owsiane podane ze startym jabłkiem. A dalej mamy pełną dowolność w kombinacji swojego ulubionego smaku

Kulicz - rosyjska babka wielkanocna
Użytkownik mariwanna w dniu 11.02.2018 21:26 opublikował przepis :

Kulicz - rosyjska babka wielkanocna

Kulicz to rosyjska babka, która obowiązkowo musi się znaleźć w koszyczku do święcenia. Tradycyjne kulicze piecze się z ciasta drożdżowego, bogatego w żółtka, masło, dzięki długiemu wyrabianiu ciasto jest niezwykle lekkie, piórkowe, koniecznie z bakaliami. Po upieczeniu kulicze dekorowane są lukrem, kolorowymi posypkami z napisem XB czyli Христос Воскресе! (Chrystus Zmartwychwstał!)

Babka kokosowa z olejem rzepakowym
Użytkownik mariwanna w dniu 11.02.2018 21:22 opublikował przepis :

Babka kokosowa

Bardzo kokosowa babka. Ciasto nie należy do lekkich, jest raczej wilgotne i ciężkie, ale w tym cały jego smak. Miłośnicy kokosowych ciast będą zachwyceni.

Rosyjskie bliny
Użytkownik mariwanna w dniu 11.02.2018 21:08 opublikował przepis :

Rosyjskie bliny

Blinami w kuchni rosyjskiej są nazywane naleśniki zarówno pszenne, jak i żytnie, gryczane, grube i cienkie, ale szczególnie pyszną ich odmiana są bliny na drożdżach.