Dlatego ruszamy z pomocą i poniżej przedstawiamy przedmioty, które na pewno się przydadzą do robienia przetworów. Przede wszystkim ułatwią proces tworzenia zapasów na zimę. 

Przepisy

Zaczynamy tak naprawdę od podstaw, wyszukując odpowiednie przepisy. Wszystkie najlepsze, sprawdzone przepisy na przetwory polecamy z naszych zbiorów, ale wiemy, że spora część osób lubi gotować i przygotowywać przetwory z ekspercką książką na blacie. Tradycyjna spiżarnia powinna mieć w swoim zapasie przetwory, które uwielbiają Polacy. W słoiki zamykamy ogórki, papryki, cukinię, ale też grzyby i owoce. 

Słoiki 

Bez nich ani rusz. To do słoików wkładamy owoce, tj. prażone jabłka czy śliwki w occie, a także warzywa, np. pikle, oraz wszelkiego rodzaju wieloowocowe dżemy, a nawet dżem z cukinii!  Trzeba pamiętać o tym, by słoiki oraz nakrętki były czyste. Dlatego zamiast do tych samych słoików po raz piąty wkładać przetwory, warto zainwestować w nowe słoiki Można je zamówić również online. Propozycje słoików poniżej!

Etykiety 

Nie raz zdarza się, że zapominamy jaki dokładnie dżem znajduje się w słoiku lub w którym roku zrobiliśmy dane przetwory. Na ratunek przychodzą etykiety. Naklejamy je na słoiki, następnie zapisujemy datę i nazwę przetworu. Dzięki temu unikniemy kolejnych pomyłek, zaoszczędzimy czas na poszukiwaniu potrzebnego słoika i ze smakiem zjemy te ulubione marynowane borowiki

Przecieraki  

Marmolady, dżemy, powidła i soki- to jest to, co lubi każdy! Aby je przygotować, trzeba zetrzeć owoce, by powstała z nich płynna konsystencja. Do tego przydadzą się przecieraki, które widać poniżej. 

Zobacz: przepis na dżem śliwkowy z kakao, który posmakuje każdemu! 

Regały 

Słoiki są, etykiety na nich też. Tylko gdzie je poukładać? Aby zachować porządek w spiżarce, piwnicy czy innym pomieszczeniu, w którym przechowujemy przetwory potrzebny jest regał, na którym ułożymy wszystkie słoiki. Możemy je pogrupować, by ułatwić sobie wyszukiwanie potrzebnych słoików.  

Teraz, kiedy już wiemy co nam się przyda do przetworów, możemy się wziąć za robienie zapasów na zimę. Pamiętajmy, że marynowane grzybki i ogórki kiszone to podstawa zimowej, polskiej kuchni!