Placki ziemniaczane z dodatkiem kwaśnej śmietany

0 (0 ocen)

  • 30 min
  • Dla 4 osób
  • Łatwy

Z racji tego że mamy właśnie ścisły post u mnie na obiadek zagościły placki ziemniaczane z dodatkiem kwaśnej śmietany oraz natką pietruszki. Bardzo lubię wymyślać nowe smaki, placki już mam na blogu lecz każde z czym innym. Mąż nie lubi jak robię dania wymyślone ale jak nie widzi to zje wszystko co mu podam, a w sumie dla niego to najważniejsze aby było świeże i codziennie coś innego. Bardzo lubię gotować i mi nie przeszkadza że codziennie gotuję, ponieważ gotowanie sprawia mi bardzo dużo przyjemności a i radości jak domownikom smakuje.

  • 30 min
  • Dla 4 osób
  • Łatwy

Składniki:

  • 1,700 kg ziemniaków,

    200 g cebuli 5 małych sztuk,

    3 łyżki śmietany 18 %,

    3 jajka rozmiar M,

    8 g świeżej natki pietruszki,

    3 łyżki bułki tartej,

    0,5 łyżki soli drobnej,

    0,5 łyżki pieprzu ziołowego,

    0,5 łyżeczki suszonego lubczyku,

    2 łyżki mąki pszennej,

    0,5 łyżeczki pieprzu czarnego,

    olej do smażenia.
Wystaw ocenę:

0 (0 ocen)

Zobacz również:

Placki Placki ziemniaczane

Placki ziemniaczane z dodatkiem kwaśnej śmietany - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • placki 1. Na początku obrać i umyć ziemniaki, przekroić na mniejsze kawałki jeśli duże. Następnie wszystkie zetrzeć na tarce ręcznej o oczkach przystosowanych do tarcia ziemniaków lub przez maszynkę dostosowaną do tarcia ziemniaków ( ja osobiście uznaję tarte tylko ręcznie o wiele bardziej smakują niż tarte maszynowo ). Jak już mamy starte wszystkie przygotowane ziemniaki wtedy do nich wbić całe jajka, dodać resztę składników z opisu natkę pietruszki pokroić drobno. Całość dokładnie wymieszać za pomocą łyżki do połączenia się wszystkich składników ze sobą ( ja wody z tartych ziemniaków nie odlewam ).
  • placki 2. Jak już wszystko mamy dokładnie wymieszane i ciasto ziemniaczane odstało pięć minut wtedy na patelnię wlać oleju tyle aby zakryło dno patelni, rozgrzać go następnie nakładać po dwie łyżki ciasta ziemniaczanego i smażyć na średnim ogniu z obu stron na złoto rumiany kolor ( broń boże nie dolewać oleju w trakcie smażenia ponieważ placki będą się rozpadać podczas przekręcania na drugą stronę ). Usmażone placki układać na talerzu.
  • placki 3. Gotowe jeszcze gorące placki ziemniaczane podałam dodatkowo z kwaśną śmietaną oraz placki posypane cukrem. Lecz każdy może podać z czym najbardziej lubi. Takie placki smakują rewelacyjnie rozpływają się w ustach, dodanie śmietany, pieprzu ziołowego oraz bułki tartej to strzał w dziesiątkę. Placki nawet zimne smakują wyśmienicie, specjalnie jednego zostawiłam ponieważ po usmażeniu nic nie zostało. Jeżeli ktoś ma większą rodzinę wystarczy zwiększyć ilość podanych składników. Życzę smacznego.
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Ziemniaki

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Polska Smażenie Obiad

Podobne przepisy

To może cię zainteresować