Sernik z malinami na czekoladowym spodzie

0 (0 ocen)

  • 30 min

Z okazji narodzin mojego kulinarnego bloga, który właśnie powstał :) oprosiłam Męża, aby przywiózł mi znowu malin i upiekłam sernik. Mój pierwszy w życiu pieczony sernik - jestem zadowolona, bo się udał i wszystkim smakuje :)

  • 30 min

Składniki:

  • Czekoladowy spód:
    3/4 paczki ciastek typu pryncypałki (ja użyłam biedronkowych)
    2/5 kostki masła

    Masa serowo-kremowa:
    500g twarogu375g serka mascarpone
    4 jajka
    50 ml śmietany 30%
    1 budyń o smaku malinowym
    1 cukier wanilinowy
    1/2 szkl. cukru
    1 łyżka mąki pszennej

    Dodatkowo:
    maliny (około pół koszyczka)
Wystaw ocenę:

0 (0 ocen)

Zobacz również:

Ciasta Serniki Desery

Sernik z malinami na czekoladowym spodzie - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. Ciasteczka czekoladowe drobno kruszymy (ja je wkładałam połamane do woreczka i traktowałam tłuczkiem do mięsa). Masło rozpuszczamy na gazie (nie doprowadzając do zagotowania!), dodajemy ciastka i mieszamy do połączenia. Masą wylepiamy dno tortownicy (26cm). Zapiekamy około 7-10 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni (najlepiej na samej grzałce dolnej, żeby wierzch się nie przypalił). Studzimy.
  • 2. Kilka malin (około 5-7 sztuk) rozcieramy na sitku, aby uzyskać mus bez ziarenek. Twaróg i serek mascarpone krótko miksujemy, dodajemy budyń malinowy, mąkę i cukier wanilinowy i ucieramy na gładką, puszystą masę. Cały czas miksując wsypujemy powoli cukier i dodajemy po 1 jajku. Na koniec ostrożnie wlewamy śmietanę i 1 łyżkę musu malinowego - ponownie miksujemy do połączenia.
  • 3. Na ostudzony spód wylewamy 1/3 masy serowej, rozrzucamy po kilka malin, wylewamy kolejne 1/3 masy, rozrzucamy pozostałe maliny, na wierzch wylewamy resztę masy.
    Pozostałym musem malinowym robimy kropki na wierzchu i za pomocą wykałaczki tworzymy wzorki - serduszka, esy-floresy lub co nam tylko przyjdzie do głowy.
    Całość wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni (tylko grzałka dolna), pod ciasto wkładamy brytfannę wypełnioną wodą.
  • 4. Pieczemy około 20 minut, po czym zmniejszamy temperaturę do 120-125 stopni i pieczemy jeszcze 1.5 godziny.
    Po upieczeniu wyłączamy piekarnik, ale nie otwieramy przez 10-15 minut. Następnie uchylamy drzwiczki i pozostawiamy na 20 minut. Sernik ostrożnie wyjmujemy z piekarnika, studzimy.
    Ostudzony można od razu kroić lub włożyć do lodówki, żeby bardziej stężał - ja nie zdążyłam, bo znikał w szybkim tempie :)
  • 5. UWAGA: sernik podczas pieczenia bardzo rośnie w górę, dlatego jeśli mamy specjalną obręcz do tortów warto ją założyć, żeby nam nie "wyszedł" na boki. Lub tak jak ja - wyłożyć brzegi tortownicy paskiem papieru do pieczenia szerszym niż nasz brzeg (ja papier dałam też na dno - rozpięłam formę, wyłożyłam dno, zapięłam, po czym ponownie lekko rozpięłam i wsunęłam pasek wzdłuż brzegu - po zapięciu ładnie się trzymał na bokach formy).
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Maliny Mascarpone Ser biały Twaróg

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Impreza

Podobne przepisy

To może cię zainteresować