Boczniakowa na gęsinie

0 (0 ocen)

  • 60 min
  • Dla 6 osób
  • Łatwy

Dziś poniedziałek zazwyczaj w Polskich rodzinach jest gotowana pomidorowa z niedzielnego rosołu. U mnie jak zawsze co innego a to dlatego że wczoraj było gęsie udo, nie było zaś rosołu. Dziś przygotowałam zupkę która już kiedyś gotowałam a mianowicie składa się ona z grzybów boczniak, czy znajdą się smakosze tych właśnie grzybów? Ja je uwielbiam robiłam już w kilku odsłonach. Powiem wam że smażąc te właśnie grzyby w panierce smakują o wiele bardziej niż schabowy, lecz o tym musicie sami się przekonać przygotowując te grzyby. Ja robiłam z nich nawet flaczki serdecznie polecam.

  • 60 min
  • Dla 6 osób
  • Łatwy

Składniki:

  • 700 g mięsa z gęsi ( u mnie kuper oraz szyja ),

    1 marchew 100 g,

    2 opakowania grzybów boczniak ( 250 g każde opakowanie ),

    2 łyżki suszonej włoszczyzny,

    2 liście laurowe,

    4 ziela angielskie,

    2 łyżeczki przyprawy uniwersalnej,

    6 - 8 ziemniaków ( w zależności od gęstości zupy ),

    1 pęczek natki pietruszki 25 g,

    1 zupa grzybowa w proszku 48 g,

    165 ml śmietany 30 %.
Wystaw ocenę:

0 (0 ocen)

Zobacz również:

Zupy

Boczniakowa na gęsinie - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • zupa 1. Do garnka wlać dwa litry wody, dodać umyte porcje gęsi lub dowolne mięso jakie sobie życzycie, wkroić marchew pokrojoną dowolnie i od czasu zagotowania się całości gotować na wolnym ogniu do miękkości mięsa. W czasie gotowania się wywaru na mięsie wsypać suszona włoszczyznę, dodać ziela angielskie, liście laurowe oraz przyprawę uniwersalną i nadal gotować.
  • zupa 2. W czasie gdy wywar nadal się gotuje przygotować grzyby boczniaki, wyjąć je z opakowania do miski i zalać gotującą się wodą aby się sparzyły i zmiękły korzonki, wymieszać i poczekać aż woda ostygnie. Ostudzone grzyby przelać na durszlak aby ociekły z wody. Następnie pokroić je w mniejsze kawałki.
  • zupa 3. Gdy mięso w wywarze jest już dość miękkie dodać ziemniaki pokrojone w kostkę i gotować na małym ogniu do czasu aż ziemniaki będą miękkie. Jak już w gotującym się wywarze ziemniaki są miękkie dodać przygotowane wcześniej pokrojone grzyby, pogotować na wolnym ogniu około piętnastu minut. następnie wkroić natkę pietruszki i pogotować chwilę na wolniutkim ogniu.
  • zupa 4. Jak zupa gotuje się na wolniutkim ogniu, wtedy przygotować zupę w proszku. Do słoika wlać śmietanę, dodać kilka łyżek gorącego wywaru z zupy, wsypać zupę grzybową w proszku. Słoik zakręcić i szybkim ruchem wstrząsając rozrobić aby nie było grudek od zupy w proszku. Dodając zupę grzybową w proszku do gotującej się zupy z boczniaków mamy bardziej wyrazisty smak.
  • zupa 5. Do gotującej się zupy z boczniakami wlać przygotowaną śmietanę z zupą w proszku i zagotować na małym ogniu przez pięć do dziesięciu minut. Szkoda że nie możecie poczuć zapachu gotującej się zupy i jej smaku.
  • zupa 6. Ugotowaną zupę można zajadać z kromką chleba. Zupa wyszła tak smaczna że nic nie pozostało aż dziwne ale widocznie tak bardzo im smakowała że szybko znikała. Jeśli ktoś nie uznaje zup w proszku nie musi dodawać ale powiem szczerze że dodając zupę w proszku jest o wiele lepszy efekt ponieważ grzyby maja w sobie tylko witaminy mają w sobie potas, żelazo, wapń, fosfor, jod i wiele innych .
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Boczniaki

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Polska Gotowanie Obiad

Podobne przepisy

4.5 (152 ocen)

Krupnik na gęsinie

To może cię zainteresować