Rosół gości niemal w każdym polskim domu. Rzadko zdarza się ktoś, kto go nie lubi. Świetnie sprawdza się jako baza do innych zup, a do jego przygotowania niezbędna jest duża ilość warzyw, różne rodzaje mięs oraz mięsne kości. Wyśmienity i esencjonalny rosół przyrządzicie, jeśli skorzystacie z patentu, który jest używany przez najlepsze gospodynie domowe.

Patent na pyszny i esencjonalny rosół

Żeby rosół wyszedł naprawdę smaczny – kluczowy jest długi czas gotowania wywaru. Jeśli chcecie osiągnąć wyjątkowy smak, powinno to trwać ok. 3 godzin. Pamiętajcie, żeby nie gotować wywaru na zbyt dużym ogniu – powinien on jedynie "pyrkać". Dzięki temu wasza zupa będzie klarowna.

Nie musicie również przejmować się tym, że warzywa się rozgotują. Jeśli dopilnujecie, żeby wasz bulion niespiesznie dochodził na małym ogniu – marchewka i pietruszka będą dobre nawet po tak długim czasie w gorącej wodzie.

Najważniejsze zasady gotowania rosołu

Po 3 godzinach rosół na kilku rodzajach mięs i sporej ilości warzyw korzeniowych, z dodatkiem liści laurowych oraz ziela angielskiego, powinien uzyskać charakterystyczny, złocisty kolor. Wtedy dodajcie do niego pozostałe przyprawy – lubczyk i natkę pietruszki. Zróbcie to jednak dopiero 30 minut przed końcem gotowania – w przeciwnym razie zupa przesiąknie nimi całkowicie, a smak mięsa i warzyw nie będzie wyczuwalny.

Żeby uzyskać maksymalną przejrzystość rosołu – możecie dodać do niego dwa białka z jajek kurzych i całość powoli podgrzać (ale nie zagotować). Następnie przecedźcie zupę przez gazę i doprawcie solą oraz pieprzem.