Pasztet z soczewicy

5 (1 ocen)

  • 2 godz.
  • Więcej niż 10 osób
  • Łatwy

Przepis na ten pasztet opracowywałam długo i powiem Wam, że robiłam go już tyle razy, że z pełną odpowiedzialnością mówię, że jest idealny! Jak widzicie wyżej większą część produktów stanowią przyprawy, jest ich dużo, ale moim skromnym zdaniem to dzięki nim pasztet ma taki wyborny smak, więc warto ich użyć tak jak zapisałam, ale oczywiście warto także poszukiwać nowych smaków i rozwiązań – wasz wybór

  • 2 godz.
  • Więcej niż 10 osób
  • Łatwy

Składniki:

  • - 1 szklanka czerwonej soczewicy (suchej)
    - 3/4 szklanki kaszy jaglanej (suchej)
    - 1 szklanka bułki tartej
    - ¾ szklanki oleju rzepakowego
    - 2 średnie marchewki
    - 1 duża cebula
    - przyprawy: łyżka soli, 1 łyżeczka słodkiej papryki, 1 łyżeczka czubrycy czerwonej, ½ łyżeczki papryki wędzonej, ½ łyżeczki pieprzu, ½ łyżeczki żółtej pasty curry, ½ łyżeczki kurkumy, ¼ łyżeczki tartej gałki muszkatołowej, ½ łyżeczki cząbru, 1 łyżeczka czosnku niedźwiedziego lub majeranku, 2-3 łyżki sosu sojowego
Wystaw ocenę:

5 (1 ocen)

Zobacz również:

Muffinki Przystawki Kanapki Pasztet

Pasztet z soczewicy - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. Ja ten pasztet robię zazwyczaj dwa dni nie dlatego, że tak długo zajmuje przygotowanie, ale dlatego, że doświadczenie pokazało mi, że lepszy wychodzi, kiedy przygotuje się go z dobrze ostudzonych półproduktów. Zazwyczaj wieczorem gotuję kaszę i soczewicę, a na następny dzień rano składam pasztet.

    Soczewicę opłukuję dokładnie pod bieżącą wodą, tak samo robię z kaszą i gotuję w dwóch garnkach do miękkości. Kaszę można trochę osolić. Po ugotowaniu zostawiam do ostygnięcia.
    Następnego dnia rano. Obieram marchewki i cebulkę. Cebulę kroję w gruba kostkę, na patelnię wlewam trochę oleju i wrzucam ją, posypuję solą, duszę pod przykryciem. W tym czasie marchewkę ścieram na drobnych oczkach na tarce i dodaję do cebuli, następnie wszystkie przyprawy po kolei. Mieszam i dolewam trochę wody, kiedy na patelni zaczyna się robić za sucho. Kiedy wszytko ładnie zmięknie, a w kuchni zapanuje przyjemny aromat mieszanki przypraw i ziół oznacza to, że można wyłączyć gaz.

    Do miski wrzucam soczewicę, kaszę, bułkę tartą, olej i mieszankę cebulowo-marchewkową – całość blenduję na dość gładką masę. Przekładam do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia i piekę około godziny w piekarniku nastawionym na 180 st. C.

Porady

Dajcie mu ostygnąć, a później zajadajcie na kanapkach, w formie pieczeni obiadowej albo tak jak ja wykombinowałam ostatnio jako przystawkę w formie słonej babeczki.

Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Wegańska

Podobne przepisy

To może cię zainteresować