Zapewne nie znacie tego niezwykłego zastosowania i zaraz po otwarciu butelki wyrzucacie zawleczkę do kosza. To spory błąd. Jest ona po to, by ułatwić wam funkcjonowanie w kuchni. 

Do czego służy plastikowa zatyczka w butelce? 

Pierwsze zastosowanie zatyczki w butelce jest dość oczywiste. Pozwala ona szczelnie zamknąć i zabezpieczyć olej. Zapobiega rozlewaniu się lepkiej cieczy, gdy butelka się przewróci.  

Najwięcej jednak problemów z olejem pojawia się już po jego otwarciu. Chodzi tu o precyzyjne nalewanie go na patelnię, do garnka czy do sałatki. Plastikowe butelki mają nieporęczny kształt, a do tego dość szeroką szyjkę. Olej przez nią nalewany potrafi się rozlewać i brudzić powierzchnie kuchenne i ubrania. Ciężko również odpowiednio go dozować. W okiełznaniu jego strumienia pomoże wam ta mała zawleczka. 

Prosty trik na precyzyjne nalewanie oleju 

Nawet nie podejrzewaliście, że oderwana zatyczka może się wam jeszcze przydać. A jednak. W przypadku większości opakowań ten element pomaga w dozowaniu oleju. Wystarczy, że włożycie ją do góry nogami w miejsce, z którego została wyciągnięta. Tak umiejscowiona ograniczy strumień oleju i pozwoli dokładnie dawkować go do potraw. 

Gdzie przechowywać olej? 

Po otwarciu oleju najlepiej przechowywać do w lodówce. Ten produkt spożywczy lubi chłód i ciemność. Dzięki nim zachowuje właściwości odżywcze i dłużej jest przydatny do spożycia. Półka znajdująca się w drzwiach urządzenia doskonale nadaje się do tego celu.