Całe pokolenia radziły sobie z chorobami przy ich pomocy. Dziś już wiadomo, że to, co do nich włożono ma uzdrawiające wartości. Naturalne receptury nie wykluczają przyjmowania przepisanych przez lekarza medykamentów, wręcz przeciwnie mogą wzmocnić ich działanie. Jednak w przypadku chorób przewlekłych i przyjmowanych na stałe leków warto skonsultować domowe specyfiki z lekarzem,

Gdy nadchodzi jesień zaczynają się przeziębienia 

Początek jesieni, niższe temperatury i powrót dzieci do szkół przynoszą ze sobą różnego rodzaju infekcje. Zaczynają pojawiać się pierwsze katary, bóle gardła i kaszle. Wirusy czują, że mają wolną drogę, więc rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie. 

Gdy choroba zaatakuje - trzeba ją leczyć. Warto też podjąć działania profilaktyczne. Najlepiej przy pomocy solidnej dawki naturalnych antybiotyków, takich jak: czosnek, witamina C, która znajduje się w wielu owocach, a także miód znany ze swoich mocy leczniczych. 

Jak przygotować babciny syrop na katar i grypę? 

Składniki: 

  • kilka łyżek miodu lipowego  
  • 2 łyżki startego czosnku 
  • sok wyciśnięty z 1 cytryny

Sposób przygotowania:  

  1. Czosnek przepuśćcie przez praskę. 
  2. Dodajcie do niego sok z wyciśnięty z cytryny oraz kilka łyżek miodu. Najlepiej użyć do tego miodu o silnych właściwościach prozdrowotnych, np. spadziowego lub lipowego. 
  3. Zażywajcie codziennie po łyżeczce, w ramach profilaktyki. W stanach chorobowych możecie zwiększyć ilość syropu w ciągu dnia.  
  4. Zamkniętą buteleczkę z naturalnym lekarstwem przechowujcie w lodówce.