Pachnące naczynia ze zmywarki to chwila, którą dobrze znają osoby przy pierwszym użytkowaniu tego sprzętu AGD. Czyste, bez zacieków i niczym z reklamy zmywarek. Niestety, nie zawsze bez dodatkowych preparatów możemy cieszyć się tak świeży, iście cytrynowym aromatem. Na szczęście istnieje proste rozwiązane, które pozwoli nam uzyskać czystość i świeżość w jednym trybie zmywarki.

Cytryna - naturalny odświeżacz

Zawieszki cytrynowe często odstraszają mocną, chemiczną wonią. Sztuczny aromat cytryny zdecydowanie lepiej zastąpić po prostu owoce. Wystarczy, że cząstki cytryny dodamy do górnej półki lub koszyczka na sztućce. Nie musimy dodawać jej dużo, może być częściowo użyta wcześniej np. do herbaty. To jednocześnie sprytny, zero wastowy trik na pachnące naczynia ze zmywarki.

A co z innymi cytrusami?

Wiele osób może zadać pytanie, czy w takim razie pachnące naczynia ze zmywarki uzyskamy również przy wykorzystaniu innych cytrusów? I tu niestety odpowiedź jest jednoznaczna: nie. Zarówno pomarańcze czy limonki nie dadzą tak intensywnego, naturalnego efektu. Zamiast więc wrzucać drogie owoce dla mdłego zapachu, polecamy klasycznie sięgnąć po cytrynę.

Regularne czyszczenie zmywarki - o tym pamiętaj!

Nawet najbardziej organiczna cytryna i regularność jej używania nie pomoże, kiedy zapomnimy o innych elementach związanych z czyszczeniem zmywarki. Korzystajmy zarówno z programu samoczyszczenia, jak i zwróćmy uwagę na wyciągnięcie i dokładne umycie w gorącej wodzie poszczególnych elementów. Nie bez znaczenia są też codzienne nawyki używania zmywarki. Starajmy się nie układać w niej talerzy z większymi resztkami pokarmów czy kubków z fusami napojów. Te resztki najczęściej gromadzą się w zakamarkach zmywarek i najtrudniej je usunąć, kiedy zaczną wydzielać uciążliwy odór.