Babcie lubią karmić swoje wnuczęta. Gotują tradycyjne potrawy często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nic nie smakuje tak dobrze jak usmażone przez nie kotlety mielone z buraczkami, zawijane gołąbki z kaszą gryczaną i grzybami albo tradycyjny rosół z makaronem. Babcie to także mistrzynie domowych wypieków. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, warto przyjrzeć się naszym pomysłom. Prezent na dzień babci - niech będzie dodatkiem do lekko zapomnianej laurki.

Książka kucharska

Babcia to skarbnica wiedzy kulinarnej. Często same mogłyby pisać książki dotyczące gotowania. Jednak każda mistrzyni potrzebuje źródła inspiracji. Dobrym sposobem będą książki kulinarne, które dodadzą odwagi do eksperymentowania albo pokażą tradycyjne smaki w pięknej oprawie graficznej. Takie książki jak „103 ciasta siostry Anastazji” albo „Ciasta siostry Leonilli” to ciekawy prezent dla babci, które chcą czerpać pomysły z klasztornej kuchni. Babcia z pewnością ucieszy się z ładnie wydanej publikacji dotyczącej kuchni polskiej. Coraz nowsze wydania książek, atrakcyjniejszy wygląd i estetyczne zdjęcia zmotywują babcie do upichcenia okolicznościowego obiadu lub upieczenia świątecznego ciasta. Jedną z takich książek będzie „Nie ma jak u mamy” Ewy Aszkiewicz, albo pierwsza w Polsce książka kucharska „Compendium ferculorum albo zebranie potraw”.

Jeżeli babcia jest ciekawa świata, lubi czytać o dalekich zakątkach, podróżować i wciąż jest żądna wiedzy, warto dać jej np.: reportaż kulinarny. Taka książka przez pryzmat jedzenia będzie mówiła o zwyczajach ludzi, o ich problemach i wyzwaniach dnia codziennego. Będzie opisywać szczegóły powstania żywności lub w jaki sposób konkretny produkt znajduje się w Polsce. Z pewnością znając upodobania obdarowywanej z łatwością dobierzecie odpowiednie prezenty dla babci.

Z nimi się upiecze

W okolicach świąt należy bacznie przyglądać się potrzebom babci. Może pomysł na prezent czyha tuż za rogiem. Wtedy zauważycie, że forma do ciasta jest wysłużona i można postarać się o nową. Albo dostrzeżecie, że fartuch, w którym babcia lepi pierogi wymaga wymiany. Jeżeli babcia lubi dekorować ciasta, to można sprezentować jej zestaw szpatułek do nakładania kremu albo równie przydatne sitko do mąki z miarką. Często wystarcza podarować paterę, na której będzie elegancko wyeksponowane ciasto.

Jak zrobić prezent na dzień babci?

Prezenty dla babci mogą być skromne, ale nadal będą bezcenne. Prezent dla babci to także własnoręcznie upieczony tort dla babci i dziadka.  Można też zrobić zestaw czarnej herbaty z estetyczną porcelanową filiżanką. Ofiarując taki upominek mamy zagwarantowane, że babcia ilekroć sięgnie po łyk naparu to pomyśli o wnuczkach z miłością. A wtedy okaże się, że to dobry prezent na Dzień Babci.

Zamów obiad Babci i Dziadkowi z Delivery Week!

W Dzień Babci i Dziadka podarować można też wyjątkowy obiad z restauracji do dostawą! 21 i 22 stycznia to najlepsze powody do wyjątkowego prezentu i pysznego obiadu lub kolacji  dla dziadków lub z dziadkami. Całe życie jesteśmy przez nich rozpieszczani, dlatego w tym roku zróbmy wyjątek, i dla odmiany zamówmy im w prezencie pyszny posiłek w ramach Delivery Week. Festiwalowe, 2-daniowe menu, skomponowane specjalnie na to wydarzenie to tylko 39 zł za osobę! Wejdź na https://DeliveryWeek.pl i sprezentuj ukochanym dziadkom pyszny obiad lub kolację z dostawą do domu!