Bigos ze słodkiej kapusty

4.78 (169 ocen)

  • 1 godz. 40 min

Mój mąż jest wielkim fanem bigosu ze słodkiej kapusty i to zazwyczaj on go przygotowuje. Bigos ze świeżej kapusty ma nieporównywalny smak niż przygotowywany z kapusty kiszonej. Warto przygotować bigos ze słodkiej kapusty z grzybami. W szczególności, gdy jest się prosto po grzybobraniu. Tradycyjny bigos ze słodkiej kapusty wyśmienicie smakuje podany z ugotowanymi ziemniakami lub kromką świeżego chleba. Oto prosty przepis na bigos ze słodkiej kapusty.

  • 1 godz. 40 min

Składniki:

  • bigos ze słodkiej kapusty z mięsem - składniki:
    główka słodkiej kapusty
    1/2 kg mięsa z łopatki
    marchew
    cebula
    sól
    majeranek
    kminek
    łyżka koncentratu pomidorowego
    łyżeczka słodkiej papryki
    3 liście laurowe
    kilka ziarenek pieprzu i ziela angielskiego
    olej
    ewentualnie łyżka mąki do zagęszczenia bigosu
Wystaw ocenę:

4.78 (169 ocen)

Zobacz również:

Dania główne Bigos

Bigos ze słodkiej kapusty - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. Bigos ze słodkiej kapusty - przepis:
    Kapustę na tradycyjny bigos ze słodkiej kapusty siekam dość grubo i lekko solę, by puściła sok. Następnie mięso kroję w kosteczkę i podsmażam na patelni, na oleju. Cebulę kroję w grubą kostkę i dodaję do mięsa. Razem podsmażam. Marchew ścieram na tarce o grubych oczkach. W garnku nastawiam około 2 l wody. Dodaję kuleczki ziela i pieprzu oraz liście laurowe. Następnie dodaję kapustę. Kiedy kapusta opadnie dodaję marchewkę i całą zawartość patelni. Potem bigos ze słodkiej kapusty duszę na wolnym ogniu około godziny. Na koniec doprawiam solą, szczyptą kminku i majeranku oraz słodkiej papryki. Dodaję także łyżkę koncentratu pomidorowego. Jeśli ktoś lubi można sos zagęścić odrobiną mąki. Bigos ze słodkiej kapusty jest gotowy do podania.
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Redakcja poleca

REKLAMA

Notka redakcyjna

Wiele osób zastanawia się, jakie należy dodać przyprawy do bigosu ze słodkiej kapusty. Najczęściej są to korzenne przyprawy, które znane są z tradycyjnego bigosu wigilijnego. Stąd częsty dodatek kminku, majeranku, ziela angielskiego, liścia laurowego, a także ziaren czarnego pieprzu. Aby przyprawy nie straciły aromatu, należy przesypywać je do specjalnych słoików i ozdobić etykietą. Niezwykle estetycznie będą wyglądać słoiki opisane za pomocą samoprzylepnych etykiet opatrzonych ozdobnym pismem. Gdy już przystąpimy do gotowania bigosu, warto sięgnąć po garnek o grubym, nieprzywierającym dnie oraz po szatkownicę do równomiernego pokrojenia kapusty.

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Obiad

Podobne przepisy

4.5 (147 ocen)

Bigos ze słodkiej kapusty

4.5 (147 ocen)

Bigos ze słodkiej kapusty

Konto nieaktywne ... 1 godz. 30 min

To może cię zainteresować