Zapiekana papryka faszerowana ryżem i mięsem

4.77 (171 ocen)

Opublikowany w Magazynie
  • 45 min
  • Dla 5 osób

Papryka faszerowana ryżem i mięsem mielonym (wołowym lub wieprzowo-wołowym) to klasyczny przepis na to warzywo. Pozbawiona pestek papryka musi zostać wypełniona farszem, a górne - odcięte wcześniej - części pełnią rolę jadalnego wieczka. Pysznie i prosto!

  • 45 min
  • Dla 5 osób

Składniki:

  • 5 szt papryki (średniej)
    500 g mięsa mielonego
    150 g ryżu (1,5 torebki)
    1 łyżka koncentratu pomidorowego
    1 łyżka ziół prowansalskich
    2-3 ząbki czosnku
    1 duża cebula
    sól
    pieprz
    3 łyżki sera startego żółtego
    kilka czarnych oliwek
    olej do smażenia
Wystaw ocenę:

4.77 (171 ocen)

Zapiekana papryka faszerowana ryżem i mięsem - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • papryka faszerowana 1. Paprykę umyć, osuszyć i odciąć górną część tworząc czapki. Wydrążyć środki z pestek. Naczynie do zapiekania posmarować olejem i ułożyć papryki. Ryż ugotować wg. przepisu na opakowaniu.
  • 2. Na odrobinie oleju (może być oliwa z oliwek) podsmażyć cebulę pokrojoną w kosteczkę, a następnie dodać mięso, wyciśnięty czosnek, sól, pieprz i zioła. Do usmażonego mięsa na sam koniec dodać pokrojone w plastry oliwki i koncentrat. Całość wymieszać z wcześniej ugotowanym ryżem.
  • papryka faszerowana 3. Gotowy farsz wkładać do papryk, wierzch posypując serem. Przykryć czapkami. Układać w natłuszczonym naczyniu i piec ok 30 min w temperaturze ok 200 stopni.

Porady

Papryka faszerowana będzie jeszcze ładniej prezentować się na talerzu, jeśli wybierzemy większe i szersze egzemplarze papryki. Bez problemu po brzegi napełnimy je wyśmienitym farszem. Papryka faszerowana - porady Nadziewana papryka to świetny sposób na wykorzystanie resztek zalegających w naszej lodówce. Możemy dodać do niej wybrane warzywa, a także pozostałości po poprzednich potrawach takie jak sos do spaghetti, który nada naszemu nadzieniu kremowej konsystencji czy też mięsną potrawkę lub warzywny gulasz, który może stanowić idealną alternatywę tego dania dla wegetarian. Paprykę możemy faszerować zarówno odcinając jej wierzch, który potem świetnie sprawdzi się w roli jadalnego wieczka lub przekrawając ją na pół. Dla fanów sera polecamy dodatkową porcję startego cheddara, goudy lub mozzarelli- faszerowana papryka będzie jeszcze smaczniejsza. Jaką paprykę najlepiej wybrać? Papryki oprócz różnych kolorów, dzielą się również na żeńskie i męskie. Te pierwsze mają cztery wybrzuszenia na dole i najlepiej smakują podawane na surowo. Z kolei rodzaj męski charakteryzuje się trzema wybrzuszeniami i idealnie sprawdzi się w wersji pieczonej lub gotowanej. Dlatego też do dania z faszerowanej papryki najlepiej jest wybrać te rodzaju męskiego.

Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Papryka

Redakcja poleca

REKLAMA

Notka redakcyjna

Zapiekana papryka faszerowana ryżem i mięsem to propozycja na nieskomplikowany, ale bardzo prosty, sycący i szybki obiad. Aby w pełni cieszyć się tym daniem, pamiętajmy, aby wybierać papryki o ładnej skórce, jędrne i bez dziwnych przebarwień. Papryka faszerowana zyska smaku, jeśli dodamy podwójną porcję sera - ten ładnie się zapiecze i rozpuści oraz zestaw aromatycznych ziół i dodatków, takich jak zioła prowansalskie oraz czosnek.

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Pieczenie Obiad

Podobne przepisy

To może cię zainteresować