REKLAMA

Syrop z pędów sosny

wyświetlono: 1373 | dodany do książki kucharskiej: 2 | polecenia: 0

Po co nam w ogóle taki syrop? Ano jako środek bakteriobójczy, wykrztuśny i podnoszący odporność organizmu. Zawarte w nim sole mineralne, węglowodany i witamina C pomogą w leczeniu przeziębienia i nieżytu górnych dróg oddechowych.

opublikowany: 27.05.2015
Udostępnij Pinterest

Składniki:

  • młode pędy sosny 1kg
    cukier 750g
Ocena:

(średnia 5 z 1 głosów)

Sposób przygotowania:

  • Syrop z pędów sosny 1. Młode pędy sosny zrywamy z dala od ruchliwych dróg, staramy się przy tym nie zrywać wszystkich pędów z drzewka. Dla roślinności będzie dużo lepiej jeśli skubniemy pędy trochę tu, trochę tam ;) W miejscu gdzie zerwaliśmy pęd w przyszłości powstanie rozgałęzienie (albo nawet kilka). Pędy oczyszczamy pod bieżącą wodą w celu usunięcia brązowych łusek. Są szkoły mówiące o tym by pędów nie myć, nie wiem jednak jakie ma to uzasadnienie. Ostatecznie nie jest to płatek z którego możemy zmyć pyłek ;)
  • Syrop z pędów sosny 2. Pędy przekładamy do dużego wyparzonego słoja i przesypujemy cukrem. Ja wrzucam 100g pędów i przysypuję 75g cukru i powtarzam ta czynność do wyczerpania pędów.
    Słój przykrywamy gazą lub czystą ściereczką aby nie podłączyły nam się do syropu muszki. Pozostawiamy w nasłonecznionym miejscu na 10 dni codziennie potrząsając zawartością. Przecedzamy i przelewamy do wyparzonych buteleczek.
    Przechowujemy w lodówce, gdyż syrop może się zważyć.

Porady

Dawkowanie syropu z sosny Profilaktycznie: 1 łyżeczka z rana lub jako sok do wody albo dodatek do herbaty. W czasie choroby: dorośli 3-4 razy dziennie po jednej łyżeczce; dzieci 3 razy dziennie po jednej łyżeczce. Zaletą syropu z sosny jest to, że jest lubiany przez dzieci ze względu na słodki smak.

Dodaj do książki kucharskiej
Wyślij Udostępnij Podziel się Wyślij

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkownikówKomentarze

Podobne przepisy

Dodane przez: 2milutka IMG_20190918_121058

Syrop z majowych pędów sosnowych

Naturalny lek na kaszel i wzmocnienie organizmu po zimie ...polecam!

kategoria: syropy Napoje Sosy opublikowany: 05.04.2014 | wyświetlono: 1669 Książki kucharskie: 9 | Polecenia: 0

TO CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE