Jak to mówią - lepiej późno niż wcale. I tak to często ze mną bywa. Na szczęście tym razem się udało. Późno, bo późno (książka wydana w 2007 roku), ale jest. Książki - bo mowa tutaj o trzech tomach Cecylki, kupiłam przez czysty przypadek w jednej z sieci supermarketów. I pewnie bym nie zwróciła na nie uwagi, gdyby nie cena. Każdy tom kosztował całe 3,99zł. I w tym miejscu muszę zaznaczyć, że za książki warto zapłacić regularną cenę - czyli 16zł (jak dla mnie całkiem OK). No! To niezależnie od tego, czy kupicie książki po 4zł, czy po 16zł - to warto!

Książka kucharska dla dzieci - Cecylka Knedelek - Tom I. Jest to jedna z trzech książek kucharsko-bajkowych napisanych przez Joannę Krzyżanek. W pierwszym tomie poznajemy Stare Knedelkowo i jego mieszkańców. Odwiedzamy dom przy Naleśnikowej 5, zaglądamy do kuchni i już możemy zaprzyjaźnić się z jego lokatorami i sąsiadami. Poznajemy sympatyczną Cecylkę, panią Ludmiłę, pana Alojzego, bliźniaczki, Antka i Joasię. A! I Walerię. Waleria jest...gęsią ;)

Teraz już, razem z wesołą gromadką znikamy w kuchni. Tom pierwszy to kuchnia czerwono - bordowa oraz różowo - fioletowa. Do tego jeszcze naleśnikowy dodatek. Każdy przepis poprzedzony jest opowiadaniem. O tym, jak nosiłam pomidorową czapkę albo o tym, jak jadłyśmy ciasto z fioletowymi kulkami...Poznamy jagodową tajemnicę Joasi, zjemy czereśnie na makaronowej polanie i razem z Walerią policzymy truskawki. Nie można zapomnieć o przepisach - w końcu to książka kucharska! Moim numerem jeden jest Cecylkowa tarta, czyli poziomkowa cierpliwość. Lubię też malinowe ptysie, porzeczkowe ciasto, różowy chłodnik, jogurtowe lody, potrawę z buraczkowych buraków i pomidorowych pomidorów, borówkowe jagody...wszystko lubię!

Cecylka KnedelekCecylka KnedelekCecylka Knedelek

Książka jest rewelacyjna. Mnóstwo opowiadań rysunków, rysuneczków, fajne zdjęcia (takie naturalne a bardzo smakowite). Proste przepisy, rysunki co i jak, a do tego Cecylkowe opowiadania! Książka cudo! A najlepsze, że jako dorosły czytelnik mam wielką radochę przeglądając przepisy i czytając opowiadania. Polecam dużym i małym! Za tydzień pokażę Wam tom niebieski i zielony. A jutro zdjęcia!

Książka kucharska dla dzieci - Cecylka Knedelek - Tom I, Joanna Krzyżanek, 2007, twarda oprawa, 153 strony.