"Domowy chleb, bułki i bułeczki" - wypatrzyłam ją w empiku. Zachęciła mnie cena i fajne zdjęcia. Książka jest zbiorem przepisów z 'Kuchni' i 'Poradnika Domowego'. Podobno część pochodzi również od rodziny i przyjaciół. Na 120 stronach zamieszczono 99 przepisów na wszystkie chlebowe smakołyki. Znajdziemy tutaj proste, jak i bardziej skomplikowane receptury.

chlebchlebchleb

Całość podzielona jest na rozdziały: chleb nasz powszedni, radzimy podpowiadamy,chleb z żurem krok po kroku, bagietki, chałki, paluchy, chleby na proszku do pieczenia i sodzie, chleby na zakwasie i kilka innych. Anna Wrońska zebrała bardzo ciekawe przepisy. Począwszy od tych zwyczajnych, a kończąc na ciemnym chlebie z selerem albo chlebie z kakao, piwem i bakaliami. Co więcej! Wszystkie przepisy przedstawiono w bardzo prosty i przystępny sposób. Jest jasno i przejrzyście. Do tego bardzo ładne, duże fotografie. A to zachęca.

chlebchleb

Tak jak pisałam, zachęca również cena - jedyne 24 złote, co jak dla mnie jest rozsądną propozycją za takie broszurowe wydanie. Same plusy! Kupujcie książkę i pieczcie swoje chleby! Na początek te proste - tak jak ja. Bez zbędnego mieszania i zamartwiania się. A pózniej, zerkamy do książki i krok po kroku, zaczynamy piec bardziej skomplikowane wypieki.

"Domowy chleb, bułki i bułeczki", wybór i opracowanie przepisów Anna Wrońska, AGORA, 2011, cena 24zł