Czasem gdy po prostu nie mamy czasu upiec chleba warto skorzystać z gotowych mieszanek. W zależności od producenta i rodzaju mieszanki zawierają one różne składniki, różne składniki trzeba do nich dodać, no i smak każdej z nich jest inny... Jak więc wybrać tę właściwą?

Pierwszą mieszankę, o jaką w sklepie najłatwiej, jest mieszanka z LIDL'a.  Mamy do wyboru 4 rodzaje chleba. Całkiem podstawowe. I myślę, że każdemu przynajmniej jedna z tych mieszanek by pod pasowała. Nie są one jakoś super wybijające się ponad normę smakowo. Ot taki zwykły chleb z nich wychodzi. Warto zwrócić uwagę na ich skład. A jest on dość optymistyczny bo jeżeli wierzyć etykiecie chleb nie zawiera konserwantów. Koszt tych mieszanek to ok 5zł. Z jednego opakowania otrzymujemy dwa chleby.


Kolejną mieszanką, którą miałam okazję wypróbować jest mieszanka Polskie młyny. Smak powiem szczerze chyba najlepszy ze wszystkich dotychczas wypróbowanych, natomiast gdy spojrzymy na etykietę... Polepszacz na polepszaczu. Dodatki smakowe gonią dodatki smakowe. Jeżeli komu taki skład nie przeszkadza to warto po nie sięgać w sklepach. Jednak w tym momencie zastanawiam się po co piec chleb w domu skoro "walory smakowe" będzie miał takie same jak w piekarni?
Cena to ok 5,50 za opakowanie. Z jednego opakowania dwa chleby po 700g.


Kolejnym produktem dostępnym w sklepach są mieszanki Chleb polski. Jest to jedna z najdroższych mieszanek. Za opakowanie płacimy ok 6-6,50zł (ale spotkałam się również z cenami rzędu 8zł). Standardowo otrzymujemy z niego dwa bochenki chleba o wadze około 700g. Smakowo są porównywalne z mieszankami z LIDL'a, czyli rewelacji nie ma. Na co należy zwrócić uwagę to to, że występują chyba w każdym możliwym smaku chleba. I każdy znajdzie coś dla siebie wśród ich produktów. Bardzo dużym plusem jest więc ich bogata oferta. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o ich produktach.I ostatnia marka, którą chciałam Wam pokazać to Gdańskie Młyny. O tej firmie powiedzieć mogę najmniej ponieważ ich dostępność jest słaba. Najczęściej spotykany jest chleb baltonowski i tą mieszankę mogę polecić w 100%. Smakuje naturalnie, długo zachowuje świeżość. Cena tej mieszanki to ok 4,50-5zł. Również otrzymujemy dwa chleby o wadze ok 700g.A jakie Wy macie doświadczenia z mieszankami?