Syrop z pędów sosny

5 (1 ocen)

Po co nam w ogóle taki syrop? Ano jako środek bakteriobójczy, wykrztuśny i podnoszący odporność organizmu. Zawarte w nim sole mineralne, węglowodany i witamina C pomogą w leczeniu przeziębienia i nieżytu górnych dróg oddechowych.

Składniki:

  • młode pędy sosny 1kg
    cukier 750g
Wystaw ocenę:

5 (1 ocen)

Zobacz również:

Syropy Napoje Sosy

Syrop z pędów sosny - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • Syrop z pędów sosny 1. Młode pędy sosny zrywamy z dala od ruchliwych dróg, staramy się przy tym nie zrywać wszystkich pędów z drzewka. Dla roślinności będzie dużo lepiej jeśli skubniemy pędy trochę tu, trochę tam ;) W miejscu gdzie zerwaliśmy pęd w przyszłości powstanie rozgałęzienie (albo nawet kilka). Pędy oczyszczamy pod bieżącą wodą w celu usunięcia brązowych łusek. Są szkoły mówiące o tym by pędów nie myć, nie wiem jednak jakie ma to uzasadnienie. Ostatecznie nie jest to płatek z którego możemy zmyć pyłek ;)
  • Syrop z pędów sosny 2. Pędy przekładamy do dużego wyparzonego słoja i przesypujemy cukrem. Ja wrzucam 100g pędów i przysypuję 75g cukru i powtarzam ta czynność do wyczerpania pędów.
    Słój przykrywamy gazą lub czystą ściereczką aby nie podłączyły nam się do syropu muszki. Pozostawiamy w nasłonecznionym miejscu na 10 dni codziennie potrząsając zawartością. Przecedzamy i przelewamy do wyparzonych buteleczek.
    Przechowujemy w lodówce, gdyż syrop może się zważyć.

Porady

Dawkowanie syropu z sosny Profilaktycznie: 1 łyżeczka z rana lub jako sok do wody albo dodatek do herbaty. W czasie choroby: dorośli 3-4 razy dziennie po jednej łyżeczce; dzieci 3 razy dziennie po jednej łyżeczce. Zaletą syropu z sosny jest to, że jest lubiany przez dzieci ze względu na słodki smak.

Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Podobne przepisy

To może cię zainteresować