93238083829f736bac56dfdb8afe8e94

MadameFranciskitchen

Liczba punktów za aktywność
16
Liczba obserwujących
0

Wyślij wiadomość
IMG_20210402_231629
Wrap
Użytkownik MadameFranciskitchen w dniu 20.04.2021 19:52 opublikował przepis :

Ekspresowe śniadanie dla zabieganych smakoszy!

W dzisiejszych czasach każdy biegnie przed siebie. Nie mamy czasu na nic. Dobrze jest jednak wydzielić czas dla siebie. Rozpocznijmy więc dzień pożywnym, ale jednocześnie szybkim śniadaniem. Przy takim początku dnia zdążymy i kawkę wypić na spokojnie.

Chleb
Użytkownik MadameFranciskitchen w dniu 19.04.2021 08:52 opublikował przepis :

Bez wyrabiania, bez wyrastania. Pyszny chlebek owsiany

Czas przygotowania tego chlebka to parę minut. Wrzucasz do pieca i wtedy trwa to już dłużej. Lecz nie musisz go wyrabiać oraz nie potrzebuje kilkukrotnego wyrastania. A jest pyszny. Jest to świetna alternatywa gdy Ci się nie chce!

Tortilka
Użytkownik MadameFranciskitchen w dniu 18.04.2021 21:40 opublikował przepis :

Wyjątkowa, a tak uniwersalna tortilla

W naszej kuchni góruje różnorodność. Staram się aby nigdy nie było nudno. Tortilla daje nam wiele możliwości do popisu, a jednocześnie idea zero waste idealnie się tutaj czuję. Wystarczy mąka, woda i wybrany tłuszcz. I tadammm wypełniamy wnętrze tym co mamy w lodówce i gotowe.

Muffinki
Użytkownik MadameFranciskitchen w dniu 18.04.2021 21:17 opublikował przepis :

Muffiny jajeczne w tortilli

Świetna kolacja lub śniadanie. Pożywne muffinki jajeczne z dodatkiem warzyw zapiekane w mini domowych tortillach. Smakują dobrze na zimno i na ciepło. Wykorzystaj warzywa jakie akurat masz w lodówce. A tortille robi się bardzo prosto i warto zrobić w domu zamiast kupować. Zabierzcie takie śniadanie do pracy i każdy będzie Wam zazdrościł!

Ukraińska codzienność. Barszcz.
Użytkownik MadameFranciskitchen w dniu 18.04.2021 13:57 opublikował przepis :

Ukraińska codzienność. Barszcz

Mieszkając na Ukrainie widzę diametralną różnicę pomiędzy krajami europejskimi, a ziemiami Rusi Kijewskiej. Wcześniejsze wizyty w tym kraju kończyły się na krótkich odwiedzinach u teściów. Lockdown sprowadził mnie na tą ziemię na stałe. Jak każde Państwo na świecie tak i Ukraina bardzo ucierpiała przez pandemie, ale przede wszystkim prości ludzie. Ceny są niebotyczne i tylko jakbym miała okazję z chęcią bym jeździła do Polski chociażby na zakupy. Barszcz jest niezwykle ważny dla Ukraińców. Chodź przepisów jest tyle ile ludzi nigdy nie smakuje źle. Lecz zazwyczaj jest bardzo ubogi w smaku i zajadają go dużą ilością chleba. Zresztą jak wszystko, bo w Polsce jemy chleb tam gdzie pasuje smakowo, a nie do wszystkiego jak ukraincy w roli zapychacza. Mówią, że barszcz musi być taki że jak postawisz w garnku łyżkę to nie upadnie. Zapraszam Was na moja wersję przepisu na barszcz ukraiński!

Naan
Użytkownik MadameFranciskitchen w dniu 17.04.2021 16:19 opublikował przepis :

Idealne chlebki Naan

Na pewno kuchnia indyjska była by kompletnie inna bez różnych chlebków, które akompaniują różnorodne potrawy. Najbardziej lubimy chlebki Naan. Najlepsze na świecie są prosto z pieca Tandoor, ale my go zastąpimy w domowym zaciszu. Patelnią, którą każdy ma w domu!

Zupa
Użytkownik MadameFranciskitchen w dniu 17.04.2021 12:02 opublikował przepis :

Kremowa wegańska zupa curry

Niesamowicie prosta zupa która zabierze Cię w odległe i magiczne Indie. Warzywna, sycąca i niezwykle kremowa. Pachnąca domowymi mieszankami przypraw. Zajadana z perfekcyjnymi chlebkami Naan, które wyglądają jak z pieca Tandoor.