16 grudnia 2011 roku w hotelu InterContinental w Warszawie odbyły się Warsztaty Kulinarne Tupperware, zorganizowane wraz z mistrzem sztuki gotowania Robertem Sową i jego kulinarnym teamem.

W warsztatach uczestniczyło 30 najlepszych managerów Tupperware, którzy w sześciu grupach, każda pod okiem Mistrza i Jego teamu, przygotowywali sześć różnych potraw.

Podczas warsztatów przyrządzane były:

- tatar z łososia z kaparami, wódką i emulsją z japońskiego chrzanu wasabi
- naleśniki gryczane podane a la tortilla z białym serem, warzywami i kurczakiem
- zupę marchewkową z prażonymi migdałami i świeżą kolendrąwarsztaty
- pieczoną polędwicę z dorsza w czosnku i rozmarynie podanąz bobem duszonym w śmietanie
- pikantną pierś z kaczki na gruszkach aromatyzowanych kardamonem, z miodem i śliwowicą
- puszysty mus z serka mascarpone z malinami i świeżą miętą

Do przygotowania tych fantastycznych potraw używaliśmy sprzętu Tupperware, który zadziwiał zarówno prezencją jak i swoimi mowarsztatyżliwościami. Korzystaliśmy m.in. z patelni do naleśników, naczyń Ultra Pro, w których można używać do przyrządzania potraw zarówno  w piekarnikach jak i w kuchenkach mikrofalowych, Kuchcika ubijającego białko i śmietanę, Szefa Kuchni służącego do mieszania i rozdrabniania składników.

W ruch poszły również stolnice, przyrządy kuchenne z kolekcji  Neo niezbędne w każdej kuchni, takie jak Obieraczka do warzyw, Łopatka, Szczypce, Łyżki do warsztatymieszania i odcedzania a także Pierożek, czyli urządzenie do szybkiego uformowania perfekcyjnych pierogów.

Po zakończeniu gotowania nastąpiła równie przyjemna część dnia, czyli degustacja. Każda z osób miała okazję spróbować wszystkich dań i wszyscy czynili to z nieukrywaną przyjemnością, gdyż wyczarowalismy wspólnie mnóstwo doskonałych smaków.

Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali książki Roberta Sowy „Życie kocha jeść” wraz warsztatyz indywidualnymi dedykacjami.

Na warsztatach powstało również mnóstwo  pomysłów na nowe potrawy, zamierzamy więc powtórzyć je niebawem, by móc dalej poznawać świat smaków i odkrywać  wspólnie nową polską kuchnię.

O Tupperware

Tupperware Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Tupperware Brands Corporation, który oferuje swoim Klientom niepowtarzalne rozwiązania dla kuchni i domu.

Dystrybucja produktów odbywa się w systemie sprzedaży bezpośredniej, poprzez Autoryzowane Dystrybucje, zaopatrujące sieć ponad 13 000 Konsultantek. Na spotkaniach kulinarnych zwanych Tupperware Party każdy z Gości  ma możliwość bezpośredniego zapoznania się z produktami, zobaczenia na własne oczy ich unikalnych możliwości i przekonania się, jak doskonałymi są rozwiązaniami. Dodatkowo Konsultantki przygotowują na spotkaniach pyszne potrawy a Goście poznają nowe, ciekawe i niepowtarzalne przepisy. Goście Party otrzymują podziękowania za uczestnictwo i mają możliwość zakupu produktów w ofertach specjalnych. Każdą z Gospodyń Party Tupperware obdarowuje fantastycznymi nagrodami  za ich organizację.

Wszystkie produkty Tupperware są niezwykle trwałe i wykonane w ekologicznej i bezpiecznej technologii. Każdy z nich jest poddawany rygorystycznym testom jakościowym, zanim trafi w ręce Klientów. Zdecydowana większość produktów Tupperware objęta jest 30 letnią gwarancją!

Produkty Tupperware są unikalne nie tylko ze względu na ich funkcjonalność. Są doskonałym przykładem łączenia użyteczności z wysmakowanym designem, czego dowodem są liczne nagrody w kategorii wzornicta – RedDot Design, iF Seals Awards, nagrodzie Focus in Silver w kategorii Focus Green oraz  dla samego zespołu projektowego: Desing Team of the Year 2009

logoWięcej szczegółów na stronie Tupperware Polska: www.tupperware.pl