Placki z serem z wiaderka są przepyszne, mięciutkie, sycące, a jednocześnie delikatne. Jeśli chcecie, możecie dodać do nich mniej cukru, cukier waniliowy lub inny aromatyzowany cukier, np. ze skórką pomarańczową. To idealna propozycja na słodkie śniadanie, drugie śniadanie lub szybki deser. Przygotowanie placuszków zajmie wam tyle czasu, ile wymieszanie ciasta. Reszta to zaledwie kilka minut na patelni. 

Co można zrobić z sera z wiaderka?

Ser z wiaderka doskonale sprawdza się jako baza sernika, ale nie tylko. Jeśli po przygotowaniu sernika zostało wam jeszcze sporo sera w wiaderku, ale nie macie na niego pomysłu, skorzystajcie z naszych pomysłów. Wiaderkowy twaróg możecie wykorzystać np. do śledzi zamiast śmietany czy też do pasty kanapkowej - np. z rzodkiewką lub ogórkiem i koperkiem. Możecie też smarować nim tortillę przed wypełnieniem smażonym mięsem i warzywami. Nadaje się też do przygotowania gęstych sosów

Jeśli wolicie go w wersji deserowej, przyda wam się do ciasta na babeczki, do przygotowania oponek serowych, a także do torciku na zimno i do nadziewania rurek, naleśników oraz pakiecików z ciasta francuskiego. Ser oczywiście wcześniej trzeba doprawić na słodko. Jeśli nie macie tyle czasu, sprawdźcie dziecinnie łatwy i ekspresowy przepis na placki z serem z wiaderka. 

Przepis na placki z sera z wiaderka

Składniki (na ok. 12 sztuk):

  • 1 szklanka mąki pszennej (160 g)
  • 500 g sera z wiaderka
  • 1 duże jajko
  • 2 czubate łyżki cukru pudru
  • 1 szczypta soli

Dodatkowo: cukier puder do posypania i olej do smażenia.

Sposób przygotowania:

  1. Wymieszajcie łyżką w misce ser z wiaderka z przesianą mąką, jajkiem, solą i cukrem pudrem. Gotowe ciasto powinno mieć gęstą i dość zwięzłą konsystencję.
  2. Rozgrzejcie na patelni olej i wykładajcie na nią za pomocą łyżki porcje masy. Smażcie przez kilka minut po każdej stronie na złoty kolor.
  3. Osączcie gotowe placki na ręczniku papierowym.

Placki z serem z wiaderka możecie podawać na różne sposoby. Pasować będzie do nich cukier puder, ale również miód, sos na ciepło z mrożonych jagód, sos waniliowy, śmietana (opcjonalnie, z cukrem i cynamonem), bita śmietana czy też sos karmelowy na śmietance.