Redakcja portalu pewnie już straciła do mnie cierpliwość:) Wszak trzymałam tę książkę ponad miesiąc i zero recenzji do tej pory. Dlaczego tak postępowałam? Przeczytajcie sami. Wkrótce mogę rzec, iż po prostu zaintrygowała mnie... i zasmuciła mnie jednocześnie. Zdenerwowała oraz utwierdziła w pewnym przekonaniu. Ale zacznijmy od początku!

Wydanie

Książka wydana jest przez wydanictwo Publicat. Mam parę książek tego wydanictwa. Śmiało mogę stwierdzić, iż Publicat wie, jak wydawać książki! Każda z nich jest ładnie oprawiona, na wspaniałym papierze. Tak samo jest z książką Cezarego Żaka. Ładna, twarda oprawka. Strony w książce na grubym, śliskim papierze. Już za to warto wydać 29, 90 PLN. 

Struktura książki

Cała książka jest podzielona na 12 kroków "diety" Cezary Żaka. A każdy krok jest podzielny na trzy części: opis od samego autora (CŻ), opis od psychologa oraz opis od dietetyka. Dodatkowo, na każdej stronie można ujrzeć przepisy kulinarne, każde ze zdjęciem. 

O ile pomysł na umieszczenie opinii psychologa oraz dietetyka jest pomysłem świetnym (nigdy nie byłam pewna, czy to co radzi jakiś aktor, jest poradą prawidłową. Tutaj moja niepewność została rozwiana), o tyle umieszczenie przepisów w ten sposób uważam za nietrafiony. Po pierwsze, zdjęcia do potraw zostały zrobione w sposób mało profesjonalny oraz często niezachęcający. Czasem (przy niektórych) miałam wrażenie, że potrawy były robione, ot tak sobie, gdy Państwo Żakowie byli sobie na grillu i przypomnieli sobie o pisaniu książki. Dla osoby, która kupiła książkę może wydawać się to przykre. Ponadto, przepisy czasem wydają się być wciśnięte na siłę. Jakby nie było dla nich miejsce i usilnie wciskano je na stronnice.

Moim skromnym zdaniem, przepisy - jeśli faktycznie koniecznym jest ich umieszczenie w tej książce (dla mnie mogło być ich nie być - zaraz wyjaśnię dlaczego) - powinne być potraktowane w lepszy sposób, np.: stworzenie dodatkowego rozdziału. No i zdjęcia zdecydowanie do poprawy. 

Treść

No i ważniejsze. Nie jest to książka o diecie. Dotyczy ona zmiany stylu życia. Sam aktor przyznaje, że diety typu: Kwaśniewskiego, z kiszonej kapusty czy może diety owocowe nic mu nie dały. By schudnąć bez efektu jojo, musiał: zmienić styl życia. Jadł ciągle to samo, ale zmienił podejście do jedzenia. I o tym jest książka.

Czytałam książkę z zaciekawieniem, dlatego że około 6 lat temu przeżyłam to samo. Fakt, że miałam wtedy 27 lat a nie XX jak Cezary Żak. Jednakże po obserwacji doszłam do tego samego wniosku. Dlatego też podpisuje się obiema rękoma co napisał autor. Schudłam znacznie, a jem de facto to samo. Jeszcze bardziej ucieszył mnie fakt, że taki styl życia potwierdzili fachowcy!

Podsumowanie

Reasumując - polecam książkę. Z zaznaczeniem, że nie jest to książka kucharska. Przepisy tam zamieszczone są "normalne" (czyt.: domowe) oraz dalekie od dietetycznych. Ponadto, jak już napisałam, przepisy potraktowane tam są po macoszemu (małe zdjęcia, mały druk). 

Polecam tę książkę tym, którzy poprzez wszelakie diety cud wprowadziły w swoje życie chaos i już nie wiedzą co robić, by poczuć się lepiej.

Moja skuteczna dieta - Cezary ŻakTytuł: Moja skuteczna dieta

Autor: Cezary Żak

Cena: 29.90

Wydawnictwo:Publicat

Wydawnictwo Publicat

 

Zdjęcie pochodzi ze strony empik.com