Urodziła się i wychowywała w Londynie, ukończyła uniwersytet sztuki i wzornictwa, miała tam rodzinę, przyjaciół i dobrą pracę, ale pewnego dnia, w 2006 roku rzuciła wszystko i wyjechała do Paryża, aby uczyć się w elitarnym Le Cordon Bleu. Po ukończeniu trzymiesięcznego kursu na kierunku Pâtisserie (ciasta i desery), wydała we Francji dwie książki kucharskie, prowadziła wiele warsztatów kulinarnych i otworzyła w 2010 roku La Petite Cuisine à Paris – najmniejszą paryską restaurację prowadzoną na 21 m² we własnym mieszkaniu, która szybko stała się pożądanym miejscem na mapie stolicy Francji.

Niecały rok temu dostała propozycję napisania książki kucharskiej o kuchni francuskiej dla Anglików, która pojawiła się na rynku w marcu tego roku, także w marcu, BBC rozpoczęło emisję programu The Little Paris Kitchen: Cooking with Rachel Khoo, w którym urocza Brytyjka pokazuje, jak we własnej kuchni przygotować klasyczne francuskie dania. Rachel ma ogromny szacunek dla technik francuskiej kuchni, ale do swoich dań zawsze dodaje coś od siebie i tak powstają między innymi: wołowina bourguignon z knedlami z bagietki, czy magdalenki z malinami i lemon curd.

 

W jednym z wywiadów mówi, że jest świadoma, że nie wszyscy ją lubią, ale ci, którzy myślą o niej, że jest delikatna i słodka, niech po prostu oglądają kogoś innego

Rachel Khoo spełnia wobec Anglików podobną rolę, co Julia Child wobec Ameryki pół wieku temu, jednak coraz szybciej rośnie światowa sława Brytyjki i myślę, że nie tylko ja zastanawiam się, czy rzeczywiście może stać się ona następczynią Nigelli Lawson.