Baloniki, serpentyny i confetti to standard na dziecięcych imprezach. Ale jeśli chcemy oczarować małych gości, warto pokusić się o ciekawe, nietypowe dekoracje , na przykład takie przygotowywane z jedzenia.

Oczywiście kolorowe przekąski, kanapki w różnych kształtach czy dekoracyjne babeczki same w sobie są elementem zdobniczym, jednak możliwości dekoracyjne, jakie dają nam na przykład owoce są ogromne, a efekt końcowy niesamowity.

Carving, bo tak nazywa się wycinanie wzorów w owocach i warzywach, staje się popularną metodą dekorowania stołów na przyjęciach czy weselach. Dla dzieci będzie to dodatkowa atrakcja, można bowiem kinder partyprzeprowadzić zabawy i konkursy z wykorzystaniem ciekawych owocowych i warzywnych aranżacji. Jeśli organizujemy dla dzieci przyjęcie o określonej tematyce, również takie owocowe i warzywne dekoracje mogą wpisywać się w wybrany temat przewodni.

Oczywiście przygotowanie takich dekoracji wymaga wprawy i zdolności, dlatego warto zamówić wycinane owoce i warzywa u specjalisty.

Jednak jadalne dekoracje nie muszą być od razu wielkimi dziełami sztuki, zamawianymi u mistrzów. Dzieci zadowolą potrawy, które oprócz tego, że ciekawie wyglądają, da się też zjeść. Kolorowe szaszłyki, kanapki imitujące statki, kinder partyłódki czy samochody, które stworzymy przy użyciu wykałaczek i podstawowych produktów spożywczych, spodobają się dzieciom.

Ugotowane na twardo jajka zmienione z myszki, babeczki stylizowane na biedronki lub bułeczki w kształcie zwierzaków to kolejny pomysł na zabawne jadalne przekąski.

Świetnym elementem dekoracyjnym jest też marcepan oraz masa cukrowa, która konsystencją przypomina plastelinę. Idealną zabawą dla dzieci będzie stworzenie własnej dekoracji na upieczone wcześniej babeczki. Taka forma zabawy spodoba się każdemu dziecku, szczególnie, gdy potem będzie mogło zjeść stworzone przez siebie dzieło.