Przede wszystkim pierwsze pytanie, jakie muszą zadać sobie rodzicie, to gdzie planują urządzić kinder party. To zależy od wielu czynników – wielkości naszego mieszkania lub domu, tego ilu będzie gości, ile mamy osób do pomocy i oczywiście, jaką kwotę pieniędzy możemy przeznaczyć na zorganizowanie zabawy.

Przyjęcie może odbyć się w różnych miejscach – w mieszkaniu, domu, ogrodzie, parku lub centrum zabaw. Jeśli organizujemy je samodzielnie i nie mamy nikogo do pomocy i opieki nad dziećmi, najlepiej wybrać to ostatnie miejsce, gdzie dzieci spędzą czas pod profesjonalną opieką. Pozkinder partya tym, jeśli decydujemy się na centrum zabaw, zazwyczaj nie musimy martwić się o przekąski dla dzieci, są one zazwyczaj wliczone w cenę.

Jeśli chcemy urządzić kinderparty w domu lub ogrodzie, najlepiej poprosić o pomoc rodzinę lub opiekunów dzieci, które zostaną zaproszone. Mamy wtedy zapewnioną dodatkową pomoc nie tylko jeśli chodzi o opiekę nad szalejącymi dziećmi, ale również dodatkową parę rąk w kuchni.

Oczywiście ważne jest też zorganizowanie dzieciom czasu wolnego. Trzeba zaplanować tyle atrakcji, by maluchy nie nudziły się. Najlepiej we wspólną zabawę wpleść konkursy z drobnymi upominkami. Oprócz popularnych gier i zabaw, można wypożyczyć dmuchane zamki lub zjeżdżalnie, które z pewnością zajmą dzieci na długo. Z bardziej spokojnych rozrywek wybierzmy malowanie dziecięcych twarzy specjalnymi farbkami. kinder party

Szkraby z pewnością nie pogardzą kredkami i farbami czy plasteliną, szczególnie, jeśli urządzimy konkursy na najładniejszy rysunek lub najciekawszego plastelinowego stwora.

Najlepiej kwestię zabaw i gier ustalać z dzieckiem, dzięki czemu łatwiej będzie zorganizować czas dla wszystkich gości.