Ciasta siostry Anastazji zazwyczaj wyróżniają się wieloma warstwami, kolorami i różnymi dodatkami – jak galaretki czy kremy. Jest ich w naszym serwisie już ponad 120. Jeśli zastanawiacie się, jakie ciasto, autorstwa słynnej siostry, upiec na Wielkanoc, zrobiliśmy dla Was wstępną selekcję i wybraliśmy 16 propozycji.

W naszym zestawieniu ciast na święta pokazaliśmy te przepisy, które pod kątem składników czy smaku, najbardziej wpisują się w okres wczesnej wiosny i Wielkanocy. Nie znajdziecie tu więc lubianego ciasta miodowo-cynamonowego, które piekliśmy na Boże Narodzenie, pełnego orzechów włoskich ciasta Marysieńka czy ciasta marcepanek z makiem. Są natomiast inne pyszne ciasta na święta - lżejsze i bardziej dopasowane do pory roku i wielkanocnych zwyczajów i smaków. 

Dokonując selekcji przepisów, pominęliśmy także ciasta przekładane z dużą ilością kremu, czekoladowych polew czy pełne bakalii. Te ostatnie oczywiście kojarzą nam się nie tylko z Bożym Narodzeniem, jednak zamiast orzechów włoskich i suszonych owoców, na Wielkanoc stawiamy bardziej na  migdałowe płatki, wiórki kokosowe czy orzechy wykorzystane do przygotowania blatów do ciasta. W naszej wielkanocnej galerii znajdziecie natomiast bardziej kolorowe wypieki z owocami czy kolorowymi galaretkami. Są tu też delikatniejsze pomysły ciasta wielkanocne siostry Anastazji z kawową nutą, warstwowe serniki czy desery z owocowymi wkładkami. Szczególnie polecamy ciasto migdałowiec z masą krówkową i herbatnikami. Jeśli lubicie ciasta bez pieczenia, koniecznie przygotujcie je na Święta.

Sprawdź też nasze przepisy na wielkanocny klasyk, którym jest babka wielkanocna! A może przygotujesz sernik królewski lub inne serniki?

Zobacz też: ciasta siostry Anastazji

Zobacz też: Dania wielkanocne Magdy Gessler – pyszne przepisy na klasyki

Zobacz też inne przepisy na Wielkanoc!