Między 2 a 31 marca 2022 przygotuj dowolną liczbę potraw według przepisu z serwisu przyslijprzepis.pl, zamieść zdjęcie i dodaj komentarz pod testowanym przepisem. Temat testowania na marzec to dania postne i postna kuchnia.  Wliczamy w to wszystkie przepisy, które pasują na tę okoliczność, czyli potrawy kuchni wegetariańskiej czy wegańskiej, ale zgodnie z zasadą postu dopuszczamy też dania z udziałem ryb. W edycji na 2022 wprowadziliśmy konkurs towarzyszący zabawie. Szczegółowy regulamin tutaj, a opis również poniżej.

Zabawa i konkurs Testowanie tematyczne przepisów polega na testowaniu wybranych przepisów zamieszczonych w serwisie przyslijprzepis.pl. Każda testowana potrawa musi być wykonana według przepisu, ale dopuszcza się niewielkie odstępstwa według pomysłu osoby testującej. W komentarzu do przepisu należy zawrzeć swoje uwagi, ewentualnie wprowadzone przez siebie zmiany lub propozycje zmian i dołączyć estetyczne zdjęcie wykonanej potrawy. Można polecić przepis innym użytkownikom, wciskając zielony przycisk „UGOTOWANE POLECAM” pod przepisem. W tym wątku należy zgłosić test podając autora, nazwę potrawy i link do przepisu.

Aby wziąć udział w zabawie należy:
1. Wybrać dowolny przepis zamieszczony na PP, który mieści się w kategorii "Dania postne” i wykonać potrawę według tego przepisu.
2. Zrobić zdjęcie wykonanej potrawy i zamieścić je pod przepisem - korzystając z funkcji Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników 

3. Pod przepisem dodać autorski, kreatywny komentarz zawierający opinię o potrawie, jej przygotowaniu, proponowanych modyfikacjach.
4. Zgłosić test w tym wątku podając autora i tytuł oraz aktywny link do przepisu.

Konkurs Testowanie Tematyczne Dania postne - nagrody

  • 3  najbardziej kreatywne zgłoszenia testów (oceniamy zgłoszenie testu, kreatywność autorskiego komentarza) nagrodzimy książkami "Naturalnie i ziołowo" Agnieszki Cegielskiej (1 egzemplarz dla 1 laureata)

WYNIKI - książki otrzymują:

  1. Jolanta KG  za przetestowanie przepisu na Placki ziemniaczane z natką pietruszki
  2. Jola1977-1977 za przetestowanie przepisu na Pieczarki w bułce tartej
  3.  rena123 za przetestowanie przepisu na Pastę z makreli z twarogiem i cebulą

Laureatów prosimy o przesłanie danych kontaktowych do wysyłki nagrody na adres mailowy przyslijprzepis@burdamedia.pl 

Książka "Naturalnie i ziołowo" Agnieszki Cegielskiej

Odkryj dobroczynną moc ziół.

Co możemy zrobić, by w codziennym życiu ograniczyć wpływ negatywnych czynników na nasz organizm? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – to powrót do natury. Jedz naturalnie, korzystaj z bogactw Matki Ziemi i dobroczynnej mocy ziół. Ta niedoceniana grupa składników ma Ci wiele do zaoferowania, a autorka będzie Twoją przewodniczką po ich świecie.

Agnieszka Cegielska to znana propagatorka naturalnego stylu życia, autorka  bestsellerów z cyklu „Naturalnie”. Tym razem przygotowała 60 przepisów na pyszne ziołowe potrawy, które wzmocnią Twój organizm i polepszą nastrój, a jednocześnie pomogą Ci odnowić kontakt z naturalnym rytmem ciała. Znajdziesz tu przepisy na pobudzające poranne koktajle, smakowite, krzepiące zupy i lekkie dania, które pozwolą Ci się wyciszyć przed nocnym odpoczynkiem. Dzięki sile naturalnych składników i zawartych w przepisach ziół nauczysz się, jak żyć w zgodzie z sygnałami płynącymi z Twojego wnętrza.

Smakowicie, zdrowo i naturalnie w jednym… czy to możliwe? Ależ tak.