Sałatka z szynką najczęściej kojarzy się z sałatkami z makaronem – i słusznie, bo takie zestawienie gwarantuje nam najlepszy smak. I wiele opcji. Np.: sałatka z szynką, makaronem i pomidorami (np. suszonymi) jest idealna przy diecie. Makaron razowy, suszone pomidory (najlepiej w zalewie – wtedy nie trzeba do sałatki dodawać żadnej oliwy), kilka cienkich pasków szynki, może jeszcze feta albo mozarella – i lunch gotowy.

Sałatka z szynką to jeszcze więcej możliwości - makaron ze szpinakiem i szynką, sałatka z szynką i pieczarkami, sałatka jarzynowa z szynką – i mnóstwo innych. 

 

Sałatka z szynką - przygotowanie

Sałatka z szynką to niezwykle szybkie danie, jej przygotowanie nie zajmuje więcej niż 20 minut – to jest tyle, ile zajmie skrojenie warzyw i np. ugotowanie makaronu. Najważniejszy jednak w przygotowaniu sałatek jest – pomysł. Czasami wystarczy wziąć ulubiony przepis – czy to na sałatkę z kurczakiem, czy sałatkę z tuńczykiem i właśnie zamiast kurczaka lub tuńczyka do sałatki dołożyć szynkę. Prosty trick, który całkowicie zmienia smak i nowa sałatka z szynką gotowa!

Przykład? Wszyscy chyba znamy smak sałatki gyros. A gdyby ją tak urozmaicić, przyrządzić w wersji wiosennej i w dodatku z szynką? Wystarczą nam: sałata (może być zwykła lub zmieszana z sałatą ptasią, roszponką albo rukolą), szczypiorek, koperek, kukurydza z puszki, odrobina majonezu (a dla odchudzających się – jogurtu naturalnego), świeży ogórek, przyprawa do gyrosa i – oczywiście – kilka plastrów szynki. Tak przygotowana sałatka ma zarazem swój lekko egzotyczny smak, a jednocześnie jest jakaś swojska i np. idealnie nadaje się jako sałatka do grilla.

 

Sałatka z szynką - pomysły

Sałatki z szynką to proste i szybkie pomysły na dania do pracy, które zawsze doskonale smakują. Czy będzie to sałatka z szynką i ananasem, czy sałatka z szynką i serem, sałatka ryżowa z szynką, czy sałatka z kurczakiem, która stała się sałatką z szynką – potrawa ta zawsze jest godna polecenia.

Sałatka ze szpinaku z ananasem i szynkąSałatka makaronowa z szynkąSałatka makaronowa z szynka i papryką

sałatka ze szpinaku z ananasem i szynką

sałatka makaronowa z szynkąsałatka makaronowa z szynką i papryką