Pomysł na szybki obiad to rzecz niezbędna każdemu, kto gotuje. Nawet największym pasjonatom kulinariów zdarza się, że nie mają czasu na długie kuchenne czary-mary i przygotowywanie wymyślnych dań. Przydałby się wtedy przepis na szybkie danie.  Często dzieje się też tak, że z wizytą wpadają niezapowiedziani goście, a Ci zazwyczaj bywają też niezwykle głodni.

Co robić w takich sytuacjach, kiedy nie chcemy lub nie możemy długo siedzieć w kuchni? Przecież człowiek coś i tak musi. Z pomocą w takich momentach przychodzą proste przepisy na szybkie dania, które wyróżniają się dużą możliwością modyfikacji zależnie od użytych produktów.

W świat ekspresowych przepisów wprowadzi Was Pozeraczka, autorka cyklu Przepis na szybki obiad:

Argument „Nie gotuję bo nie mam czasu” jest najbardziej niedorzeczną wymówką dla lenistwa jaką niestety słyszę bardzo często. Gotowanie nie musi przecież zajmować całego dnia, a przepisów na szybki obiad jest mnóstwo! Szybkie potrawy mogą być równie tanie, smaczne i zdrowe jak te, nad zrobieniem których spędzisz całe popołudnie. Przez lata wyspecjalizowałam się w 30 minutowych szybkich daniach, które szybko zaspokoją  głód po późnym powrocie z pracy i ratują sytuację, gdy nagle przyjeżdża do mnie ktoś bez zapowiedzi. Za pośrednictwem portalu Polska Gotuje mam okazję podzielić się z Wami właśnie pomysłami na 30 minutowe potrawy.

Zobacz też inne przepisy na szybki obiad!