Przydatny gadżet dla miłośników soków

Soki w sklepach są dużo mniej zdrowe niż te przyrządzane w domu, gdyż w znacznej większości dodaje się do nich cukier. Podnosi się przez to ich kaloryczność. Jeżeli lubi się pić tego rodzaju napoje, wyciskarka wolnoobrotowa jest idealnym urządzeniem, jakie można sobie sprawić. Najlepsze jest w niej to, że:

•    dzięki wolnym obrotom nie napowietrza soku,
•    pozwala uzyskać gęsty napój,
•    idealnie radzi sobie z warzywami liściastymi (na przykład z jarmużem),
•    jest łatwa do wyczyszczenia, zwłaszcza model jednoślimakowy,
•    pracuje w ciszy,
•    część modeli ma dodatkowe funkcje, na przykład mielenie orzechów.

Ze względu na wymienione zalety, zdecydowanie lepiej zakupić wyciskarkę wolnoobrotową niż sokowirówkę. Te pojęcia są często mylone, aczkolwiek mowa o dwóch różnych urządzeniach. Warto zapoznać się z przeznaczeniem każdego z nich i wtedy podjąć ostateczną decyzję. Każdy ma bowiem inne oczekiwania i potrzeby. Wyciskarka wolnoobrotowa jest droższa oraz cechuje się wolniejszą pracą niż sokowirówka, ale to jedyne jej słabe strony. Gdy ma się mało pieniędzy, można zakupić model jednoślimakowy. Jest to najtańsza opcja. Tego typu urządzenie świetnie się sprawdzi w rękach osoby początkującej. Może być pionowa lub pozioma. Ta pierwsza ma taką zaletę, że zajmuje niewiele miejsca. Jeżeli jednak ma się spore wymagania co do wyciskarki wolnoobrotowej oraz duży budżet, to warto wybrać model dwuślimakowy.

Podgrzewanie jedzenia w kilka minut

Współcześnie praktycznie w każdej kuchni znajduje się mikrofalówka. Jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń kuchennych, gdyż posiada bardzo przydatne zastosowanie. Podgrzewa bowiem jedzenie w bardzo krótkim czasie. Pobiera przy tym niewiele prądu, chyba że mowa o bardzo dużych modelach, ale te do użytku domowego są przeważnie niewielkie. Większość mikrofalówek ma funkcję rozmrażania mięsa, więc nie trzeba już pamiętać, aby wyjąć je rano z zamrażarki. Dzięki temu o wiele szybciej przygotowuje się obiad. Ugotowane jakiś czas temu posiłki można w kilka minut odgrzać, podobnie napoje, takie jak kawa. Jest to niesamowicie wygodne dla osób, które przygotowują jedzenie z wyprzedzeniem, na przykład na cały tydzień. Mikrofalówka nie zmienia smaku potraw, nie niszczy również zawartych w nich substancji odżywczych. Może jednak uszkadzać naczynia, jeżeli nie są one przystosowane do umieszczania ich w tego typu urządzeniu. Należy więc sprawdzić, czy wkłada się do niej odpowiednie miseczki. Warto wspomnieć, że nie powinno się umieszczać w niej wszystkiego. Próby ugotowania jajek w mikrofalówce mogą się bowiem skończyć długim sprzątaniem.

Zadbać o porządek w kuchni

Nic tak nie ułatwia zmywania naczyń jak dobra zmywarka. Tego typu urządzenia spotyka się coraz częściej. Są bowiem niesamowicie praktyczne oraz wygodne. Pozwalają także zaoszczędzić ogromną ilość czasu, co z pewnością docenią członkowie dużych rodzin. Zmywarki występują w różnych rozmiarach, aby umożliwić umieszczenie ich w dowolnej kuchni. Nie każda ma bowiem dużą powierzchnię. Istnieją droższe oraz tańsze modele, więc przeciętnie zarabiająca osoba spokojnie może sobie pozwolić na takie urządzenie. Cena zależy od wielu czynników, takich jak:
•    wielkość,
•    model (wolnostojący lub do zabudowy),
•    zaawansowanie technologiczne,
•    marka,
•    klasa energetyczna.

Zmywarka jest ekologiczna, gdyż pozwala zaoszczędzić sporo wody. Z pewnością jest to jedna z jej większych zalet. Warto wspomnieć, że mniej zużytych mediów, to także niższe rachunki. Koszt takiego urządzenia będzie się więc powoli zwracał. Zmywarki stanowiły kiedyś oznakę luksusu, aczkolwiek obecnie są niemalże standardowym wyposażeniem większości kuchni, na jakie każdy powinien się zdecydować.