Samodzielnie możecie przygotować prosty napój witaminowy. Jest to naturalna metoda wzmocnienia odporności, delikatnego oczyszczenia organizmu, ale też doskonały sposób na pobudzenie. Co więcej, ma on genialny smak, w którym z pewnością się zakochacie. Wystarczy pić jedynie kieliszek dziennie, żeby zauważyć efekty. Będzie prosto, szybko, smacznie, a przede wszystkim zdrowo. 

Kieliszek napoju o cennych właściwościach

Napój zrobicie z zaledwie dwóch składników: świeżej pomarańczy i kurkumy. To prawdziwy naturalny shot witaminowy. Ma on właściwości przeciwzapalne, rozgrzewające, jest doskonały na przeziębienie. Pomarańcze zawierają witaminę C oraz minerały, między innymi wapń. Owoce te mają również dużą zawartość witamin z grupy B, które korzystnie wpływają na skórę. Z kolei zawarty w nich potas pomoże unormować ciśnienie krwi i rytm serca.

Taka mieszanka będzie też idealna na problemy z koncentracją, z powodzeniem może być stosowana również jako środek wspomagający leczenie infekcji. Co więcej, kurkuma zawiera mieszaninę związków biologicznych, dzięki którym mózg pracuje wydajniej, a układ pokarmowy produkuje większe ilości enzymów trawiennych. Napój łagodzi też mdłości i pomaga przy migrenach.

Jak przygotować napój długowieczności z pomarańczy i kurkumy?

Potrzebne składniki:

  • 1 pomarańcza
  • 1 kłącze kurkumy (ok. 3 cm)


Sposób przygotowania:

  1. Najpierw do szklanki wyciśnijcie sok z pomarańczy.
  2. Następnie zetrzyjcie kurkumę na drobnych oczkach tarki.
  3. Całość połączcie i wymieszajcie za pomocą miksera lub blendera.


Pijcie codziennie, najlepiej rano, kieliszek tego napoju. Na kurkumę w dużych ilościach powinny jednak uważać kobiety w ciąży, ponieważ może wywołać skurcze macicy, a tym samym przedwczesny poród. Ostrożne muszą być także osoby z niedrożnością dróg żółciowych i z kamieniami żółciowymi – w tej sytuacji picie tego eliksiru należy wcześniej koniecznie skonsultować z lekarzem.