przekladaniec makowy

1 (1 ocen)

  • 60 min

Przepis może wydawać się skomplikowany, ale tak naprawdę jest bardzo łatwy. Gorąco polecam wypróbować. Ciasto idealne do kawy. Doskonale sprawdzi się na przeróżnych rodzinnych przyjęciach

  • 60 min

Składniki:


  • CIASTO MAKOWE
    3 jajka
    1/2 szklanki cukru
    3/4 szklanki mąki
    10 dag maku (ok. 2/3 szklanki)
    1 łyżeczka proszku do pieczenia

    MASA KARPATKOWA
    1,5 szklanki mleka
    3/4 szklanki cukru
    1,5 łyżki mąki pszennej
    1,5 łyżki mąki ziemniaczanej
    15 dag masła

    DEKORACJA
    1,5 szklanki śmietany kremówki 30%
    2 łyżki cukru pudru
    5 dag płatków migdałowych
Wystaw ocenę:

1 (1 ocen)

Zobacz również:

Desery

Przekladaniec makowy - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. Ciasto makowe:
    Prostokątną foremkę 21x25 cm wyłożyć paierem do pieczenia. Białka oddzielić od żółtek. Mąkę przesiać przez sito i wymieszać z proszkiem do pieczenia.

    Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, dodając stopniowo cukier. Po dodaniu ostatniej porcji cukru ubijać pianę jeszcze przez 7 minut mikserem na najwyższych obrotach. Następnie dodawać po jednym żółtku i dalej ubijać przez 4 minuty. Potem dodać przesianą mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia (w dwóch turach) i delikatnie wymieszać łyżką. Na koniec dodać w trzech turach suchy mak i delikatnie wymieszać. Ciasto przełożyć do przygotowanej foremki. Wstawić do nagrzanego piekarnika do 170 stopni C i piec przez 35 minut. Wystudzić.
    Krem karpatkowy:
    1 szklankę mleka zagotować z cukrem. W pozostałej części mleka wymieszać obie mąki i wlać do gotującejgo się mleka. Ugotować budyń cały czas mieszając. Przełożyć do plastikowej miski, przykryć folią spożywczą i przestudzić. W tym czasie utrzeć miękkie masło na puszysty krem. Ostudzony budyń zmiksować na gładką masę i dodać do zmiksowanego masła. Całość dokładnie zmiksować na gładki, puszysty krem. Można schłodzić przez chwilę w lodówce.
    Przekładanie:
    Ostudzony biszkopt przekroić na pół. Na pierwszy blat wyłożyć krem karpatkowy i przykryć drugim blatem. Ciasto wstawić do lodówki na czas przygotowywania bitej śmietany.

    Schłodzoną śmietanę ubić z cukrem pudrem. Ciasto wyjąć z lodówki i na wierzch wyłożyć bitą śmietanę, delikatnie wyrównać i ponownie wstawić do lodówki.

    Płatki migdałowe uprażyć na suchej patelni na złoty kolor, przestudzić i udekorować wierzch ciasta. Ciasto wstawić do lodówki najlepiej na całą noc.
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Redakcja poleca

REKLAMA

Komentarze

Zobacz inne z:

Podobne przepisy

To może cię zainteresować