Ceraty wróciły do łask. Już nie kojarzą się jedynie z kuchniami naszych mam i babć. Tradycyjne folie odchodzą w cień, na rzecz grubszych tkanin. Obecnie mamy szeroki wybór cerat, które są ozdobione najmodniejszymi motywami. Od roślinnych obrazków przedstawiających np.: monstery, przez egzotyczne ornamenty po bardziej minimalistyczne formy.

Ceraty to wygodny gadżet, który  najczęściej zabezpiecza stół przed zalaniem różnymi potrawami. Jednak warto także zainwestować w ceratę, gdy dziecko zamierza oddawać się pracom plastycznym. Dzięki temu plastelina, farby albo flamastry zostaną szybko i łatwo usunięte. Przy tym kawałek ceraty można bez wyrzutów sumienia wyrzucić, jeżeli dziecko będzie rysowała z prawdziwym oddaniem.

Gdzie kupić ceratę?

Ceraty najczęściej są wykonane z tworzywa sztucznego PCV i od spodu mają materiałowy podkład. Bez problemu można je kupić w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, sklepie ogrodniczym lub supermarkecie budowlanym. W tych ostatnich w szczególności można zobaczyć szeroki wybór cerat. Warto pamiętać, że cerata przyda się nie tylko na stół. Odpowiednio gruba cerata zastąpi koc na pikniku albo na pieszej wycieczce. To właśnie na niej można zrobić kanapki, podczas gdy zgłodniejemy w czasie spaceru. Ceraty mają dodatkową przewagę od koca. Są lekkie i po złożeniu zajmują mało miejsca. Wystarczy je zwinąć i umieścić w plecaku.

Cerata – inne zastosowanie

Jeżeli nie chcemy wychodzić na dalekie wędrówki, to możemy wykorzystać ceratę podczas rodzinnego grillowania. Jeżeli marzy nam się posiłek na świeżym powietrzu, to cerata pozwoli uchronić jedzenie w razie deszczu. Ceratę można także pociąć na kwadraty o odpowiednią wielkości i dzięki temu wszyscy goście będą mieli takie same podkładki pod talerze. Dzięki temu uzyskamy spójną aranżację stołu podczas rodzinnego spotkania. Zachęcamy do sięgnięcia po ceraty, które w prosty i tani sposób odmienią każde wnętrze.