Babka to wypiek, który doskonale sprawdza się na święta wielkanocne, ale także rodzinne przyjęcia i inne uroczystości. W końcu chyba nikt nie wyobraża sobie udanej Wielkanocy bez pysznego ciasta. Królują wtedy właśnie babki, ale też mazurki i inne pyszności. Poza tradycyjnymi smakołykami możecie pokusić się również o przygotowanie czegoś mniej popularnego, np. ciasta "wielkanocna pisanka" lub koszyczków serowych. Świetnie sprawdzą się też wielkanocne bułeczki cynamonowe, a także gniazdo wielkanocne, czyli włoski chleb wielkanocny.

Częsty błąd, przez który babka wychodzi niesmaczna

Jeśli chcecie, żeby wasze ciasto zachwycało zarówno wyglądem, jak i smakiem – musicie trzymać się 1 konkretnej zasady, o której niestety większość osób nie wie. Chodzi o dodawanie do ciasta zimnego masła i jajek. Może to sprawić, że masa się zwarzy, a w konsekwencji – wypiek wyjdzie niesmaczny i nieapetycznie wyglądający. Zanim więc zabierzecie się za robienie babki – koniecznie wyjmijcie wszystkie składniki z lodówki i poczekajcie, aby uzyskały temperaturę pokojową.

W jaki sposób najlepiej przechowywać babkę?

Po upieczeniu bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie babki. Aby przysmak nie stracił swojej świeżości, musicie umieścić go w lodówce lub innym chłodnym i suchym miejscu. Ważne jest, żeby była ona trzymana z dala od źródeł ciepła – uchroni ją to przed szybkim wyschnięciem.

Świeżą babkę powinniście zjeść w ciągu kilku dni. Jeśli wiecie, że wam się to nie uda – śmiało możecie zamrozić ciasto. Pokrójcie je wcześniej na mniejsze kawałki i umieścić w zamykanym pudełeczku lub specjalnym woreczku na żywność – dzięki temu nie będzie chłonąć zapachu innych produktów.