Zdarza się, że taki zapach w domu pojawia się, mimo że nic nie smażycie. Powinno was to od razu zaalarmować. W takich sytuacjach wietrzenie mieszkania czy włączenie okapu niewiele tu pomoże. Nie ignorujcie tego odoru ani u siebie, ani u sąsiada. Nos w kilkanaście sekund przyzwyczaja się do panującego w pomieszczeniu zapachu, dlatego, jeśli to spod drzwi sąsiada czujecie ten zapach, zapukajcie i dajcie mu znać. Osoba, która stale przebywa w domu, z czasem może przestać czuć i zwracać uwagę na panujący w nim nietypowy zapach. Lekceważenie tego problemu może być zgubne w skutkach.

Zapach ryby w domu - co oznacza?

Czujecie w domu smród ryby? Jeśli w waszej lodówce nic się nie psuje i nie smażyliście ryb na obiad, sprawdźcie koniecznie co innego. Zapach ryby w domu może oznaczać przegrzanie się jakiegoś domowego sprzętu. Nieprzyjemny rybi smród może też sygnalizować, że topi się plastik. Co zrobić w takiej sytuacji? Upewnijcie się, że wyłączyliście wszystkie urządzenia elektryczne, skontrolujcie też gniazdka, kontakty i skrzynkę z bezpiecznikami. Koniecznie sprawdźcie też pojedyncze urządzenia, np. gdzie odstawiliście żelazko po prasowaniu i czy je wyłączyliście lub czy przypadkiem nie odstawiliście gorącego garnka na plastikową podkładkę. Zajrzyjcie też do sąsiada - być może ten zapach dobiega właśnie z jego domu

Osoby, które mają wyjątkowo wrażliwy węch, zapach ryby potrafią wyczuć również od psa. Ostatnio nie smażyliście ryby, w lodówce nic się nie psuje, instalacja elektryczna działa poprawnie, a i tak mocno czuć rybą? Najprawdopodobniej oznacza to, że Azor jadł ostatnio świeżą rybę lub jest świeżo po wyczyszczeniu sobie sierści w dolnych okolicach ciała (przy gruczołach) - i taki zapach teraz czuć z jego pyszczka.

Co zrobić, gdy w domu śmierdzi rybą?

Jeżeli zignorujecie zapach ryby w domu, możecie nawet wywołać pożar. Jeśli zapach dochodzi z gniazdka, do którego urządzenie jest podłączone lub z przełącznika elektrycznego, wyłączcie wszystko i skontaktujcie się z elektrykiem. Zapach ryby w domu nie jest niewielką usterką, którą można naprawiać samemu. Oznaczać może poważną awarię z groźnymi konsekwencjami. Dużo rozsądniej (i taniej) zapłacić za usługę elektryka niż walczyć ze skutkami pożaru.