Męczy was roznoszący się po całej kuchni smród ze zlewu? Przetestujcie ten domowy patent, a problem zniknie. Wszystko szybko, bez chemii i za pół darmo. Prościej już się nie da. 

Dlaczego śmierdzi ze zlewu w kuchni?

Brzydki zapach ze zlewu potrafi odebrać całą przyjemność z gotowania. Choć zwykle wynika on z zaniedbania regularnego czyszczenia zlewu, to nie tylko to może być jego powodem. Czasem nawet najbardziej lśniąca umywalka potrafi wydzielać nieprzyjemną woń, gdyż problem kryje się znacznie głębiej - dzieje się tak przez zalegające w rurach resztki żywności. Sitko w zlewie nie jest bowiem w stanie zatrzymać wszystkich odpadów i przepuszcza te najdrobniejsze. Dodatkowo rury oblepia też tłuszcz, który wylewamy do zlewu, dlatego właśnie tak bardzo przestrzega się przed taką praktyką. 

Co zrobić, żeby nie śmierdziało z odpływu?

Zwykle w takiej sytuacji pędzimy do sklepu po mocne, chemiczne środki, jednak okazuje się, że to niejedyny sposób. Smród ze zlewu możemy też usunąć znacznie bezpieczniejszą, domową metodą za pół darmo. Wystarczy włożyć do odpływu zużytą torebkę po herbacie, a następnie zalać rury wrzątkiem i zostawić na całą noc. Sączący się napar będzie powoli spływał, oczyszczając odpływ i tłumiąc nieprzyjemny zapach. Rano wystarczy tylko wyjąć woreczek, a zlew będzie zachwycał przyjemnym aromatem. To genialny sposób 2w1, gdyż nie tylko rozwiązuje śmierdzący problem, ale przy okazji pozwala też dać drugie życie herbacianym odpadom i maksymalnie wykorzystać wszystkie resztki. 

Ta metoda to świetny sposób na szybkie odświeżenie zlewozmywaka, jednak należy pamiętać, że na dłuższą metę nie rozwiązuje ono problemu. Żaden odświeżacz nie zastąpi bowiem regularnego mycia kuchennych sprzętów.