Sałatki na imprezę to nie tylko domena grudnia. Studenci również mogą zaczerpnąć kilka pomysłów na spotkania w gronie znajomych. Hitem okazują się, że przystawki z dodatkiem suszonej żurawiny, wędzonego udka kurczaka, drobnego makaronu oraz sosu jogurtowego. Studenci zazwyczaj przygotowują tanie sałatki, które będą szybką przekąską na imprezę pomiędzy jednym a drugim tańcem.

Pyszne sałatki na imprezę

Przygotowując sałatki na przyjęcie warto inspirować się tradycjami kulinarnymi z całego świata. Sałatka w stylu greckim z fetą i czarnymi oliwkami, meksykańska sałatka  z papryką, oliwkami i czerwoną fasolą albo sałatkę żydowska z przepiórczymi jajkami i śledziami to tylko niektóre możliwości do zaserwowania gościom. Zaletą sałatek jest to, że można nimi szybko rozdzielić większą ilość osób i nie przeszkadzają w dalszej zabawie.

Sałatki na grilla

Gdy grill bucha od wysokich temperatur i widzimy, że kiełbasy i karkówki skwierczą w ogniu wtedy warto zająć się przygotowaniem sałatki na grilla. Możliwości jest wiele, od sałatek warstwowych począwszy po lekkich kilku składnikowych skończywszy. Na wiosnę i lato warto korzystać z sezonowych warzyw i owoców, które często wymagają jedynie lekkiego skropienia oliwą lub sosem winegret. Sałatka podana wraz z pieczonymi ziemniakami i przyrumienioną karkówką będą pełnoprawną propozycją obiadową. Przyznać należy, że sałatki na grilla poza wartościami odżywczymi  będą cieszyły oko. Wśród nich można wybierać wielowarstwowe sałatki gyros, sałatki ziemniaczane lub lekkie sałaty na bazie sosu winegret. 

Sałatki na Sylwestra

Z końcem grudnia zaczynamy się zastanawiać jakie dania przygotować na wymarzoną domówkę. Sałatki na imprezę są doskonałym wyborem. Można je przygotować z niemal każdych składników. Hitem stają się sałatki z brokułem, sałatki z kurczakiem oraz proste sałatki ziemniaczane w sosie musztardowo-majonezowym. Tradycyjne sałatki ziemniaczane mają swój rodowód w kuchni niemieckiej, ale w Polsce zadomowiły się na dobre. Poza ziemniakami, bazą do sałatek stają się drobne makarony i kasze. Przyjęło się, że sałatki na imprezę powinny być tłuste, treściwe i łatwe w wykonaniu w dużej ilości. Głównie dlatego, że w ostatni dzień roku pije się napoje wyskokowe, które wymagają pożywnych przekąsek. Jeśli jednak liczymy kalorie, możemy przygotować też lżejsze sałatki bez majonezu, na przykład z sosem jogurtowym. Inne inspiracji - idealne do zaserwowania z sałatkami znajdziecie w dziale >>> przystawki na imprezę. Polecamy również na koniec listopada banalnie proste przepisy na Andrzejki  a na grudzień najlepsze przepisy na świąteczne sałatki