Tradycja obchodów Halloween w Polsce nabrała tempa w przeciągu ostatnich dziesięciu lat. Chętniej sięgamy po gadżety inspirowane horrorami, odważniej przebieramy się w kostiumy nawiązujące do postaci zza światów, a także częściej zapraszamy się na imprezy halloweenowe. O ile polskie świętowanie Wszystkich Świętych i Zaduszek jest pełne zadumy, o tyle amerykańskie obchody skierowane są na radosną zabawę w gronie znajomych. Na spotkaniach pojawiają się różnorakie przekąski na Halloween. 

Przekąski na Halloween – wytrawne

Gdy zaprosicie znajomych na oglądanie ulubionych filmów grozy, warto postawić na przerażająco dobre jedzenie. Mogą to być straszne kanapki z pająkami, mumie z ciasta francuskiego z parówkami lub kiełbaskami, sałatki o krwawym wyglądzie, zapiekane papryczki mumie albo poncz o galaretowatej konsystencji z dodatkiem żelkowych robaków. Jako konkretny posiłek sprawdzi się makaron o makabrycznym wyglądzie. Wystarczy wykorzystać sos pomidorowy z dodatkiem mięsa, makaron spaghetti lub fusilli. Ozdobić plasterkami białka jajka i skropić kremowym octem balsamicznym. To proste działanie sprawi, że wiele osób będzie zaskoczonych efektem. Oczywiście, przekąski na imprezę Halloween nie muszą mieć upiornego wyglądu. Wystarczy, że w swoim składzie będą miały dynię. Stąd jako słone przekąski idealnie sprawdzą się rozgrzewające zupy dyniowe albo dyniowa latte z syropem trzcinowym.

Zobacz także: zupa z dyni na 14 sposobów

Przekąski na Halloween – na słodko

Prawdziwym polem do popisu stają się jednak halloweenowe ciasta i desery, które mogą być przerażająco dobre. Jeżeli nie masz ochoty na okolicznościowe dekorowanie ciast, wystarczy zrobić proste ciasto dyniowe z orzechami i czekoladą. Jednak, gdy chęć do zabawy w ozdabianie wygrywa, to proponujemy tort – pająk, albo nietoperze, na bazie popularnych czekoladowych markiz. Ponadto, desery o wyglądzie potwornych gałek ocznych mogą wyglądać jak wyjęte wprost z makabrycznego dreszczowca. Natomiast paluchy wiedźmy to ciasteczka, które wyglądają jak żywe.

W  dniu Halloween ogranicza nas jedynie wyobraźnia i czas, który możemy przeznaczyć na przygotowanie jedzenia. Zobaczcie naszą galerię pełną przerażających przepisów na przekąski na Halloween.