Przetwory z brzoskwiń to przede wszystkim dżemy. Są proste do zrobienia, bo owoce te nie puszczają tyle soku co na przykład truskawki, dzięki czemu zrobienie takich dżemów nie zajmuje ani dużo czasu, ani pracy. Owoce muszą rozpaść się, zgęstnieć i już można zamykać je w słoiki.

Dowód na to, że takie brzoskwiniowe dżemy są proste do przygotowania, to nasza galeria dżem brzoskwiniowy na 9 sposobów. Znajdziecie w wiele smakowitych pomysłów. Nasi użytkownicy zadbali o to, by ich przetwory z brzoskwiń nie były nudne, wzbogacając je o różne dodatki. Połączenie brzoskwini z goździkami i wanilią, cynamonem czy śliwkami to tylko kilka z nich. Po więcej, zajrzyjcie do naszej galerii!

Ale nie samymi dżemami człowiek żyje i z owoców tych można przygotować jeszcze wiele dobrego. Na przykład brzoskwinie w syropie! Choć wiele osób woli kupować brzoskwinie w puszce, według nas dużo lepiej smakują, kiedy zostaną przygotowane w domu. Po pierwsze, możemy dopasować ilość cukru do własnych potrzeb. Możemy też nasze owoce wzbogacić o dodatki, które podkręcą ich smak. Cynamon, skórka z cytryny, anyż, kardamon – przyprawy, które sprawią, że takie przetwory z brzoskwiń będą niebanalnym dodatkiem do ciast, galaretek, placków czy naleśników. Więcej wskazówek znajdziesz w artykule brzoskwinie w syropie – zrób je sam.

A jeszcze więcej przepisów znajdziesz w naszej galerii. Jeśli interesują Cię nie tylko przetwory z brzoskwiń, zobacz także pozostałe galerie z owocowymi przetworami:

przetwory z jagód

przetwory z wiśni

przetwory z malin

przetwory z agrestu

przetwory z truskawek

przetwory z gruszek

przetwory z porzeczek

powidła śliwkowe

dżem brzoskwiniowy

przetwory z czereśni

nalewka na 28 sposobów