Ananasy najlepiej smakują na surowo, ale okazuje się, że ciasto z ananasem to smakołyk, który można przygotować na wiele sposobów. Tym ciastem trafimy w gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników słodkości.

 

Ananas - pochodzenie

Ananas jadalny pochodzi z terenów Ameryki Południowej, najprawdopodobniej z Brazylii. Współcześnie największe uprawy ananasów znajdują się w Chinach, Hawajach, Meksyku, Filipinach i Brazylii. W Europie ananas, z różnym powodzeniem, uprawiany był w szklarniach. W Polsce uprawiano je za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

 

Ciasto z ananasem - rodzaje

Dowodem na ogromne możliwości, jakie daje ten owoc w wypiekach, jest nasza galeria i aż 22 przepisy na ciasto z ananasem. Jak się okazuje, z niepozornym ananasem można stworzyć wiele pysznych wypieków np.: muffiny pina colada. Patrząc po przepisach ananas bardzo pasuje do ciast biszkoptowych przekładanych kremem, w których to kwaskowaty smak owocu łączy się z kremową konsystencją masy, którą placki przekładamy. Ale my polecamy też serniki i inne wypieki inspirowane smakiem pina colada – czyli połączenie ananasa i kokosa, które w wypiekach sprawdza się doskonale.

Zobaczcie przepisy na ciasto z ananasem w 22 odsłonach! Takie propozycje na pewno sprawdzą się podane jako ciasto na imieniny