Ciasta ze śliwkami – tarty, drożdżowe, serniki czy ucierane. Pomysłów na śliwkowe wypieki jest wiele i jak to zazwyczaj bywa, wystarczy trochę zamieszać, by wyszło nam coś zupełnie innego niż przepis bazowy, z którego korzystamy od lat.

Jednak aby można było mieszać, trzeba mieć pod ręką kilka pomysłów, na których można się wzorować i które nas zainspirują. Dlatego przygotowaliśmy dla Was galerię, gdzie przepisów na ciasto ze śliwkami jest mnóstwo.  

Ciasto drożdżowe ze śliwkami zwykle występuje w wersji z kruszonką - nic dziwnego, bo chrupiąca kruszonka dopełnia dzieła. Pulchne ciasto i rozpływające się śliwki to podstawa, ale kruszonka doskonale je dopełnia. Słodko-kwaśny ideał - do podania z kubkiem ulubionej herbaty. Równie popularnym klasykiem jest ciasto jogurtowe ze śliwkami oraz ciasto biszkoptowe z owocami.

W przepisach wybranych przez nas, które zebraliśmy w tej galerii, znajdziecie kilka klasycznych propozycji – pleśniak, ciasto z kruszonką czy kruchą tartę, ale i bardziej wystrzałowe propozycje – jak śliwkowa baklavę czy szarlotkę. Poszukiwaczom nowych smaków proponujemy ciasto ze śliwkami z dodatkiem whisky i kawy czy ciasto cytrynowe z dodatkiem śliwek. Jesteśmy pewni, że po przejrzeniu naszego zestawienia wybierzecie coś dla siebie.

Zobacz także nasze przepisy na ciasto drożdżowe ze śliwkami, a jeśli chcesz cieszyć się smakiem śliwek przez cały rok i to nie tylko jako dodatek do ciast, odwiedź naszą galerię z pomysłami na powidła śliwkowe.