Naleśniki na słodko to danie, które można zjeść nie tylko na obiad, ale podać na śniadanie czy kolację. Warto wykorzystać świeże, sezonowe owoce, bo z nimi naleśniki na słodko smakują najlepiej. Jednak mamy dla Was i pomysły na te cienkie placki, które smakują dobrze niezależnie od sezonu – naleśniki z polewą kajmakową czy kokosowe naleśniki z kremem czekoladowym.

 

Jeśli znudziły Ci się klasyczne naleśniki na słodko z białym serem lub dżemem, wypróbuj przepisy, które wybraliśmy do tej galerii. Czeka na Ciebie aż 19 pomysłów na niebanalne dania, które zaskoczą Ciebie i Twoją rodzinę. I z pewnością na stałe wejdą do Waszego menu! Bo naleśniki nie muszą być nudnym, powtarzalnym daniem!

 

Zanim jednak zabierzemy się za wybór farszu i jego smaku, warto mieć sprawdzony przepis na ciasto naleśnikowe. Bo żaden farsz nie będzie dobrze smakował, jeśli naleśnik będzie gumowaty, gruby i blady. Z pewnością każdy ma swój sprawdzony przepis na naleśniki, jeśli jednak nie jesteście wprawieni w ich smażeniu, przeczytajcie nasz artykuł ciasto naleśnikowe dla początkujących, zobaczcie też przepis na naleśniki Magdy Gessler.

Zobacz więcej przepisów na naleśniki