Choć to dosyć prosta przekąska, koreczki sprawdzą się na każdej domówce, będzie to też idealna przekąska na Sylwestra czy pomysł na przekąski na imprezę! Główną ich zaletą jest to, że nie namęczymy się podczas przygotowywania ich, a ze stołu znikną jeszcze szybciej. Koreczki to bowiem typowe przekąski "na jeden gryz", których jedzenie po prostu wciąga! Szczególnie jeśli zdecydujemy się na kolorowe składniki - zarówno w wersji mięsnej (np. z kabanosem, szynką, parówkami czy kiełbasą), wegetariańskiej (z serem w różnej wersji) czy wegańskiej (z warzyw i owoców).

W najprostszej wersji, koreczki to tylko kilka składników. By je przygotować, wystarczą 3-4 dobrze dopasowane produkty, by przygotować te małe przekąski, które będą rozpływać się w ustach, a nie muszą być to składniki wykwintne i drogie. Co więcej, jest to przekąska kolorowa, podana na drewnianej desce, będzie prezentować się znakomicie! Kombinujmy więc ze składnikami i twórzmy smakowite koreczki, które staną się głównym punktem naszego imprezowego menu - przystawki rozejdą się w oka mgnieniu!

Hitem będą klasyczne koreczki z papryką czerwoną i papryką żółtą, których baza to kostka sera żółtego, a w ramach dodatku mięsnego dajemy kawałek kabanosa. Dla fanów sałatki caprese polecamy mini wersję na wykałaczce - mini mozzarella, listek bazylii, pomidorek koktajlowy i koreczki gotowe! W galerii sprawdźcie jeszcze więcej pomysłów, jakie koreczki warto wyczarować na imprezowy stół.

 

Potrzebujesz więcej pomysłów? Przeczytaj nasze artykuły:

Przekąski na imprezę

23 przekąski na Sylwestra

Przystawki na imprezę

Przekąski na mecz

Karnawałowe przekąski