Lody domowe można zrobić na wiele sposobów i wyczarować z nich praktycznie wszystkie smaki, jakie nam się zamarzą. Kluczem do sukcesu jest sprawdzona baza z jajek i śmietanki, którą będziemy wzbogacać o dodatki smakowe, z których przygotujemy pyszne lody. Sprawdzony przepis na lodową bazę zdradzamy w artykule jak zrobić lody.

Lody na patyku - składniki

Dla tych, którzy wolą lody w lżejszej wersji, czyli sorbety, w naszej galerii też znajdzie się kilka propozycji. W końcu lody wodne to pyszna, a dużo mniej pracochłonna słodka przekąska do przygotowania. Bazując na świeżych owocach nie musimy sypać do nich wiele cukru, można zastąpić go naturalnym słodzikiem, czyli na przykład miodem czy syropem klonowym. Proste lody domowe to także świetna okazja do wykorzystania sezonowych owoców. Już wkrótce można przyrządzić lody truskawkowe lub lody na bazie lemoniady. Interesującego smaku nadadzą również listki ziół np.: melisy, mięty lub bazylii. Więcej na temat tego, jak zrobić lody wodne dowiesz się z naszego artykułu - lody domowe: przepis na sorbet

Co jeszcze łączy wszystkie nasze przepisy na lody w tej galerii? A to, że wybraliśmy dla Was przepisy na lody na patyku, bo te prezentują się niezwykle uroczo. Ich zaletą jest także to, że tak przygotowane lody wystarczy wyjąć z zamrażarki i zajadać bez brudzenia pucharków, łyżek czy miseczek. To kolejny dowód na to, że lody to deser idealny!

Wskazówki, jak radzić sobie bez profesjonalnych foremek do lodów, z czego przygotować sorbety czy mleczne lody domowe i jak wzbogacić ich smak znajdziesz w naszym tekście "lody wodne idealne na upał".