Szparagi – przepisy” to jeden z częściej wyszukiwanych terminów w internecie w maju i czerwcu. Ty też jej szukasz? Mamy dla Ciebie pomoc! Nasza galeria to mała ściąga i baza aż 23 szparagowych pomysłów, które warto wypróbować, kiedy sezon w pełni. Nie musisz szukać dalej – przepisy na najciekawsze dania znajdziesz u nas! Są one różnorodne i sprawdzą się nie tylko jako dania obiadowe!

Jak przygotować szparagi?

Pizza, risotto, sałatki, makaron ze szparagami, frittata, czy tarta - do tych wszystkich dań przydadzą Ci się szparagi. Najprościej jest zjeść szparagi w formie sałatki. Wystarczy obieraczką do warzyw wykonać podłużne paski, polać świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, oprószyć zmielonym pieprzem i odrobiną parmezanu. Przepisy można zmieniać i dostosowywać, w zależności od tego, jakie inne składniki masz akurat pod ręką. W sezonie szparagowym warto wypróbować niejeden nasz przepis, bo czas, kiedy możemy delektować się tym warzywem jest stosunkowo krótki!

Jak gotować szparagi

Zanim jednak przystąpisz go gotowania, przeczytaj nasz artykuł jak przygotować i ugotować szparagi, dzięki któremu poznasz sprawdzone patenty na te zielone i białe łodygi. Warto wiedzieć, że właśnie kolor szparagów będzie warunkować technikę ich przygotowywania. Białe szparagi wymagają od nas obierania - najlepiej robić to obieraczką typu julienne - zaczynając od główki, przez całą łodygę. Twardą końcówkę - ok. 2-4 cm - odkrawamy lub odłamujemy. Z kolei delikatniejsze, zielone szparagi, które nie mają tak włókiennej struktury jak białe, mogą być gotowane, smażone lub zapiekanie bez obierania. Czasami nie musimy w nich nawet odłamywać końcówek, ale pod warunkiem, że to bardzo młode okazy. Jeśli nie - 1-2 cm wystarczy, żeby odkroić, a resztę podać i wykorzystać przepis na szparagi.